2 700 kr

(pikisen)

Auktnr SE18.20240529.A62356
Varukategori Fashion / Väskor
Kontor Solna
Utropspris 1 500 kr
Aktuellt bud 2 700 kr
Stänger 2024-05-29 16:44:30
Provision 405 kr
Frakt 129 kr

Objektiv Sigma för Nikon, 50mm F1.4 DG HSM Art, serienr: 53057223, linsskydd, motljusskydd Sigma 50mm 1:1.4 DG Ø77mm LH830-02, fodral, originalkartong Vikt: 0 g

Objektiv Sigma för Nikon, ...

Skålfat, 2st, ca Ø23,5-24cm, handmålad organisk dekor, upphängningsögla, stengods, mindre slitage.  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Skålfat, 2st, ca Ø23,5-24...

Träslev med målad dekor, 20cm. Vikt: 0 g

Träslev med målad dekor, ...

Armband med sex Lira mynt, Ø20,7mm, längd 18cm, 21K.   Vikt: 52,6 g

Armband med sex Lira mynt,...

Herrur Breitling Professional Endurance Pro, breitlight, quartz, ref-nr: X82310, serie-nr: 8055435, Ø44mm, datum, safirglas, vridring, kronograf, gummiband med bruksslitage, batteribyte krävs, certifikat, kvitto från 2022, manual, box

Herrur Omega, stål, manuell, Ø36mm, liten sekundvisare, läderband original med slitage, repigt plexiglas samt mindre repor på boett, troligen utbytt bakboett, inga tillbehör

Herrur Omega, stål, manuel...

Ett par örhängen med droppslipade smaragder samt diamanter ca 35x0,005ct, 25mm, bredd 1,4-7,8mm, vitguld, 18K Vikt: 3,6 g

Ett par örhängen med drop...

Damur Cartier Must 21, guld/stål, quartz, boett-nr: 1330 / PL211951, Ø31mm, mindre repor på länk samt boett, länkdel sitter fel vid ena bandhornet, batteribyte krävs, inga tillbehör

Herrur Oris GMT Propilot Automatic, PVD-pläterat stål, automatisk, ref-nr: 01 752 7698 4284, serie-nr: 769860110, numrerad: 0110/1000, Ø45mm, dag, datum, canvasband, safirglas, mindre slitage på canvasband, boett med mindre stötmärke, certifikat från Fredmans Ur år 2016, manual, box, ytterkartong

Collier med dekor, längd 41cm, bredd 11-25, silver 830/1000 Vikt: 20,3 g

Collier med dekor, längd 4...

Ett par örhängen med vita och stenar, Ø10mm, 14K. Vikt: 5,4 g

Ett par örhängen med vita...

Bordsur, ''Orion'', Lars Hellsten för Orrefors, höjd ca 13cm, klarglas, etikettmärkt, mindre ytslitage, batteribyte krävs Skickas med postpaket.

Herrur Seiko Sportura, stål, quartz, ref-nr: SPC135P1, serie-nr: 460071, Ø45mm, kronograf, datum, safirglas, 24-timmarsvisning, mindre repor på boett, länk samt viklås, en extra länkbit, box

Herrur Seiko Sportura, stå...

Elbas Sandberg Californa II, serie-nr: 20445, sunburst, repor, stötmärken, färgbortfall i lack, kantstött, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Armband med fasetterade lila stenar, längd 18,5-20,5cm, bredd 7,7-10,3mm, silver 925/1000.  Vikt: 23,3 g

Collier med integrerat hänge med vita stenar, Björn Weckström för Lapponia, år 1985, hänge troligen ej Lapponia, längd 48cm, bredd 1-3mm, hängets mått 25x22mm, hänge i silver 830/1000, collier i silver 925/1000 Vikt: 10,2 g

Collier med integrerat hän...

Klackring med vit sten samt diamanter 58 x ca 0,02-0,05ct, stl 18½, bredd 5-20mm, vitguld, 18K  Vikt: 23,8 g

Guldtacka UBS, serie-nr: 382891, 40,5x23,3mm, bruten plombering, borrhåll, 999/1000 24K.  Vikt: 20 g

Collier med integrerat hänge med diamant ca 0,10ct, längd 50cm, bredd 1-6mm, vitguldsdetaljer, 14K  Vikt: 1,8 g

Collier med integrerat hän...

Champagneglas Reijmyre, Antik, åtta stycken, höjd ca 19cm, mindre fläckar, bruksslitage Skickas med postpaket.

Se kontorets övriga auktionsvaror