Armband X-länk, 24cm, bredd 12mm, 18K Vikt: 23,8 g

14 000 kr

Auktnr SE9.20240528.A73516
Varukategori Guld / Armband
Kontor Göteborg Nordstan
Utropspris 14 000 kr
Stänger 2024-05-28 11:45:00
Provision 2 100 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner Date, 18K, automat, ref-nr:16808, serie-nr:8384472, cal:3035, verk-nr:1314393, Ø40mm, årtal ca 1984, boett-nr:16800, 12 länkbitar monterade, ref-nr:92908 A, box, ej guldstift, ena stiften är böjda går ej lossa från fästet, viklåset är glappt, små repor, inga andra tillbehör.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Day-Date, 18K, automatisk, ref-nr:18038, serie-nr:8646886, årtal ca 1985, cal:3055, verk-nr:0714590, boett-nr:18000, Ø36mm, safirglas, viss slitage på visare, något slappt armband ca 18,5cm, inga tillbehör.

Armbandsur Omega Seamaster Aqua Terra, stål, quartz, 36mm, serienr 59871079, stållänk ca 16cm, viklås, refnr 1575/899, går ej, behov av batteribyte, repig länk, glasring och boett, inga tillbehör.

Herrur Panerai Luminor GMT, titan, automatisk, ca 44mm, refnr PAM00161, boettnr OP 6634, serienr BB 1208762, I 457/500, datum, liten sekundvisare, safirglas, stållänk ca 18,5cm, repor på länk och glasring, certifikat Abu Dhabi Mall daterat 18.4.2007, chronometercertifikat, inga övriga tillbehör

Ring med gammalslipad diamant ca 7,25ct, kvalitet ca TCr (K-L)/SI1-SI2, mindre nagg på rondist, stl: 16¼,  tillverkad av Design BJG AB, Stockholm 1986, 18K guld Vikt: 6,3 g

Resväska Louis Vuitton, Horizon 55 Heritage, nummer. BA4169, höjd ca 55cm, bredd ca 38cm, kvitto år 2019 Puerto Banús Skickas med postpaket.

Resväska Louis Vuitton, Ho...

Väska Louis Vuitton Looping, monogram canvas, datumkod FL0052, Made in France, mått ca 21x24x10cm, smärre fläckar på innerfodret och läder, inga tillbehör.

Väska Louis Vuitton Loopin...

Elgitarr Ibanez Artist, serienr K788042, Nov-78, Japan, hårt fodral. Skickas med Bussgods eller PostNord

Herrur Hublot Classic Fusion, titan, automatisk, Ø42mm, ref 548.NX.1170.NX, serienr: 1266363, titanlänk med viklås, total längd ca 18,5cm, certifikat 2019, repigt glas, repig ring/länk/viklås, box, ytterkartong

Armband, Rivière, med bril...

Ring i form av knut med briljantslipade diamanter, ca 345st á 0,015ct, totalt ca 5,00ctv, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS, stl: 16¾, ostämplad, 18K Vikt: 14,3 g

Handväska Chanel 2.55, sac rabat, svart skinn (mindre fläckar), längd ca 20cm, höjd ca 13,5cm, bredd ca 7,5cm, guldfärgade beslag samt kedja med kvitto Chanel Stockholm år 2020 certifikat #29791319 samt dustbag

Handväska Chanel 2.55, sac...

Herrur Tag Heuer Monaco, ref-nr: CBL2111, serie-nr: BRZ6303, stål, automat, Ø39mm, kaliber Heuer 02, garantikort Grand Canaria 2022, 3 extra länkbitar, manual, box, kvitto, ytterkartong.

Ring med äldre briljantslipad diamant ca 0,85ct ca W(H)/Si, slipad kulett, små nagg på rondist, 10x ca 0,01ct 8/8-slipade, stl 17, bredd 2-9,5mm, ostämplad, platina  Vikt: 4,2 g

Ring med äldre briljantsli...

Väska Prada, Nappa Gaufre, svart läder, mått ca 18x40x12cm, axelband, adresstag, förgyllda detaljer, slitage på läder och gulmetall, inga tillbehör.

Väska Prada, Nappa Gaufre,...

Stelt armband, Ø55mm, innermått 16,5cm, bredd 30mm, buckligt, 21K  Vikt: 43,4 g

Stelt armband, Ø55mm, inne...

Herrur Seiko, stål, automat, 43,5mm, refnr 4R35-02W0, serienr 920074, glasbaksida, datum, stållänk ca 20cm, bruksskick, garantikort ej ifyllt, manual, box, kudde saknas.

Herrur Seiko, stål, automa...

Kedja Ankar, längd 60cm, bredd 6mm, ostämplad, 18K  Vikt: 102,8 g

Kedja Ankar, längd 60cm, b...

Armband med svarta stenar fyrklöver, längd 17cm, bredd 1-10mm, bruttovikt 3g, 18K

SET collier,  armband, ett par örhängen, i fodral, 21k   Vikt: 40 g

SET collier, armband, ett ...

Se kontorets övriga auktionsvaror