Träffar: 3779   « Föregående 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 189 Nästa »

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i ben, skaft av ben, bladets längd: 12,5cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35741

100 kr

Budledare: caserosa Antal bud: 4

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:22:30

Figurin pingvin, Royal Copenhagen, Danmark, nr 3003, höjd 7cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35742

125 kr

Budledare: carina_63 Antal bud: 4

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:23:00

Samekniv, längd ca 29,5cm, Erik Frost Mora Sweden, dekorerad slida i ben, skaft av ben, bladets längd: 11cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35743

225 kr

Budledare: caserosa Antal bud: 5

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:23:30

Samekniv, längd ca 20cm, slida av trä samt läder, skaft av ben samt lackad björk, knivens längd ca 7,5cm, signerad SG.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35744

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:24:00

Figurin hund, porzellan, Dahl Jensen, Danmark, nr 1118, höjd 8cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35745

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:24:30

Samekniv, längd ca 22cm, slida i läder samt trä, skaft av trä, märkt med finska lejonet, knivens längd ca 8,5cm,

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35746

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:25:00

Figurin hund, Dahl Jensen, Danmark, nr 1143, höjd 9,5cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35747

300 kr

Stänger: 2024-04-30 21:25:30

Två figurin gäss, Nao by Lladro, Fulgencio Garcia, höjd ca 30-32cm, made in Spain. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35748

150 kr

Budledare: carina_63 Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-30 21:26:00

Figurin Lomonosov, panda, höjd 8,5cm, krackelering, made in USSR

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35749

50 kr

Stänger: 2024-04-30 21:26:30

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35750

Stänger: 2024-04-30 21:27:00

Figurin, Katt, ca 10cm, Bing & Gröndahl, Danmark, nr 2453, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35751

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:27:30

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35752

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:28:00

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35753

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:28:30

Samekniv Grövelsjön, längd 28cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 23cm, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35754

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:29:00

Fyra sameknivar, längd ca 22-29cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, varav tre signerade.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35755

500 kr

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:29:30

Samekniv, längd ca 30,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben samt trä, bladets längd: 10cm, signerad P.Sarri, något skadad läder.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35756

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:30:00

Fyra sameknivar, olika längd ca 19,5-25,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 16-21cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35757

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:30:30

Samekniv, längd ca 29,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, Erik Frost Mora Sweden, signerad Särna.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35758

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:31:00

Samekniv, längd ca 27cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 22cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35759

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:31:30

Samekniv, längd ca 24,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben av trä, bladets längd: 10cm, S&S Holmedal Norge, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35760

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:32:00