Träffar: 4190   « Föregående 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 210 Nästa »

Smyckeur "Certina" i 18K guld med 18K band. Boett Ø 17 mm. Manuellt urverk. Safirglas. Viklås. Ställbar längd c:a 17 / 18 cm. Bruttovikt 23,7g inkl. verk & allt.

Ring 18K 5,9g. Gravyr.

Ring 18K 5,9g. Gravyr.

Diverse ringar 18K 14,6g. Gravyrer.

Ring i 18K guld med fem diamanter om totalt 0,09ctv enligt gravyr.  Den är 3,5 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,7g. Från Classic. Gravyr.

Berlock "kinesiskt tecken" i 18K guld. Den är 14 mm lång inkl. fast ögla och väger 0,3g. Stämplad 750.

Berlock "kinesiskt tecken" i 18K guld. Den är 15,4 mm lång inkl. fast ögla och väger 0,35g. Stämplad GFAB 750.

Diverse defekta smycken 18K 15,2g.

Herrur Certina i 14K guld med läderband. Boett Ø 33,5 mm. Plastglas. Quartz- går ej- batteribyte krävs?

Ring i vitt guld 18K med sju diamanter á 0,02ct (0,14ctv enligt gravyr). Den är 3,2 mm bred, är i storlek 16 och väger 4,0g. Kattfot. Gravyr.

Ring i 18K guld med sex diamanter á c:a 0,01ct. Den är 2 mm bred, är i storlek 16¼ och väger 1,6g. Tillverkad 1986 av Heribert Engelbert. Kattfot.

Ihålig, italiensk collier i 18K guld. Den är 41,5 cm lång, 7,5 - 14,4 mm bred och väger 21,9g. Kistlås. Stämplad 750.

Ihålig, italiensk collier ...

Cocktailring i 18K guld med en stor, vit sten (nötta facettkanter). Mittmotivet är Ø 22 mm. Den är i storlek 19½ och väger 11,9g. Tillverkad på Umeå Guld & Gravyr. Kattfot.

Diverse defekta smycken: 1,6g 14K, 14,4g 18K inkl. tre pyttestenar & en skev ring i 23K guld med en röd sten fattad i 18K guld 7,9g BTO

Veneziakedja i 18K guld. Den är 50 cm lång, 1,2 mm bred och väger 5,0g. Springring. Från Unoaerre. Kattfot & 750.

Berlock "ankare" i 18K guld. Den är 17,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,3g.

Berlock "kors med cubic zirconia" i 18K guld. Den är 20,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,56g. Stämplad 18K.

Berlock "hjärta med vit sten" i 18K guld. Den är 16,7 mm lång inkl. ögla och väger 0,46g. Stämplad 750.

Berlock "hjärta med vit st...

Ring i 18K guld med en stor rosalila sten. Mer knallceriserosa i verkligheten än på bilden. Den är 4,2 - 12,7 mm bred, är i storlek 14¾ (OBS! liten!) och väger 3,8g. Tillverkad 1975 av Hedbergs Guld i Dalsjöfors. Kattfot.

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 45 cm lång, 3,1 - 5,8 mm bred och väger 10,3g. Springring. Oläslig, svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot. Ojämnheter.