Auktion pågår nu, 275 st utrop

Träffar: 4000   « Föregående 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 200 Nästa »

Ett par örhängen med diamanter ca 9x0,01ct, Ø 12mm, bredd ca 3mm, 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56864

1 400 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:31:30

Kedja Venezia, längd ca 49,5cm, bredd ca 1mm, 18K Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56865

1 600 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:32:00

5 Delar till kedjor, 1 hänge saknar sten, defekta, 18K Vikt: 6,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56866

4 000 kr

Guld / Övriga smycken Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:32:30

Kedja Cordell, vitguld,  längd ca 41cm, bredd ca 3mm, 18K Vikt: 11,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56867

6 800 kr

Stänger: 2024-05-08 19:33:00

Armband, buckligt, med extra länkbit (missfärgad), 18K Vikt: 22,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56868

13 500 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:33:30

Armband Figaro, slitage, längd ca 20,5cm, bredd ca 4mm, 18K Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56869

3 400 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:34:00

Armband 17cm, bredd ca 2mm, 14K Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56870

500 kr

Budledare: meten Antal bud: 1

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:34:30

Ett par örhängen med  diamanter ca 32x0,005ct vardera, 8/8-slipning, bredd ca 12mm, 11mm, 18K Vikt: 3,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56871

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:35:00

Hänge med diamanter ca 19x0,015ct, 8/8-slipning 25mm, bredd ca 17mm, 18K Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56872

2 500 kr

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:35:30

Åtta moccaskedar, modell Rosenholm, längd 10,5cm, GAB, slitage, silver.  Vikt: 93,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56873

700 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:36:00

Fyra förrättsgafflar, K Anderson, Stockholm, 1918, längd 14,5cm, slitage, silver.  Vikt: 109,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56874

800 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:36:30

Två skedar med monogram, finska stämplar, längd 14,5cm, slitage, silver. Vikt: 37,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56875

275 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:37:00

Hänge hjärta med sten, ca 22x28mm, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56876

25 kr

Budledare: farmormala Antal bud: 1

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:37:30

Hänge, blomma, ca 17x18mm, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56877

5 kr

Budledare: carlh Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-08 19:38:00

Hänge, halvt hjärta med tecken för Man, ca 20x12mm, smärre slitage, 925/1000 silver. Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56878

125 kr

Stänger: 2024-05-08 19:38:30

Hänge, halvt hjärta med tecken för Kvinna, ca 20x12mm, smärre slitage, 925/1000 silver. Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56879

125 kr

Stänger: 2024-05-08 19:39:00

Kedja Pansar, längd 41cm, bredd 1,5mm, smärre slitage, 925/1000 silver. Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56880

25 kr

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:39:30

Kedja Pansar, längd 44,5cm, bredd 1,5mm, smärre slitage, 925/1000 silver. Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56881

50 kr

Stänger: 2024-05-08 19:40:00

Kedja Pansar, längd 45cm, bredd 1mm, slitage, 925/1000 silver. Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56882

25 kr

Stänger: 2024-05-08 19:40:30

Ring saknar sten, stl: 17 ¼, otydliga stämplar, 14K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240508.A56883

700 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-08 19:41:00