Auktion pågår nu, 390 st utrop

Träffar: 3572   « Föregående 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 179 Nästa »

Kedja Venezia, längd 49cm, bredd 1mm, slitage, silver. Vikt: 2,8 g

Kedja Venezia, längd 49cm,...

Ring, stl 20, bredd 5mm, slitage, gravyr, 925/1000 silver.  Vikt: 5,8 g

Hänge med mabépärla, ca 30x 13mm, slitage, någon mindre spricka, 18K.  Vikt: 2,9 g

Hänge med mabépärla, ca ...

Ett udda örhänge, defekt, 18K.  Vikt: 1,8 g

Ett udda örhänge, defekt,...

Hänge med opaler, ca 40x15mm, slitage, sprickor, 14K. Vikt: 3,3 g

Hänge med opaler, ca 40x15...

Collier med odlade pärlor, längd 41cm, bredd 6mm, pärlor med slitage, 18K. Vikt: 5,4 g

Collier med odlade pärlor,...

Mikhail Chemiakin född. 1943, akvarell/gouache, Full Moon 1, 1984, ca 76,5x57cm, rammått ca 99x78cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Mikhail Chemiakin född. 19...

Ett snapsglas, Gunnar Cyrén, "Snapsdjävul blå", ur serien Nobel, Orrefoers, höjd 16,2cm, håller 4cl, signerad GC.CN.

Ett snapsglas, Gunnar Cyré...

Ett par örhängen med fasetterade bergkristaller, höjd 20mm, bredd 8mm, 18K guld                       Vikt: 3,8 g

Ett par örhängen med fase...

Reservoarpenna, Mont Blanc, guldpläterat stift 14K guld, slitage, ej funktionstestad/bläck saknas, stiftet något böjt.

Ljusstake vänskapsknuten höjd ca 15,5cm, Svenskt Tenn, formgivare Josef Frank, mässing Skickas med postpaket.

Ljusstake vänskapsknuten ...

Två pennor, tuschpenna samt kulspetspenna, Waterman, Walnut Brown, båda med torkat tusch/bläck, slitage.

Två pennor, tuschpenna sam...

Bojan/ingefärskrus, Kina, 1800-tal, dekor av flodlandskap, saknar lock, ålderbetingat slitage, höjd ca 16cm

Bojan/ingefärskrus, Kina, ...

Ett par örhängen med odlade Golden South Sea pärlor, Ø 13mm, höjd på pärlor 15mm, höjd inklusive krokar 30mm, tydliga ytfel på pärlor, grova krokar, 8K guld (333/1000) Vikt: 7,1 g

Ett par örhängen med odla...

Ring, slät, gravyr, stl: 17¼, bredd 4mm,  gravyr, 18K guld Vikt: 5 g

Ring, slät, gravyr, stl: 1...

Ring med briljantslipad diamant 0,60ct, kvalitet ca TW(F)/VS1, EX/EX/VG, vikt samt kvalitet enligt cert från GIA, lasergraverad rondist med nummer 6332598602, stl: 16½, engelska stämplar från Birmingham, gravyr, 18K guld Vikt: 3,1 g

Armring slät, öppningsbar, ihålig, ca Ø64mm, bredd 4mm, ytslitage, 18K.  Vikt: 9,5 g

Armring slät, öppningsbar...

Ring, Bvlgari, B.zero1, ett band, stl: 56 (17¾), ref: AN852260, snr: FLYLL3, inköpt på NK Juvelsalong 2016, 18K gulguld, vikt 8,0g med certifikat, originalask samt ytterkartong.

Diverse guld, kedja samt två hängen, defekt, 18K. Vikt: 2,6 g

Diverse guld, kedja samt t...

Armband, Ankarlänk, längd 21cm, bredd 8mm, Leif Karlin, Leffes Guld, Stockholm, 2003, slitage, 18K. Vikt: 59,8 g

Armband, Ankarlänk, längd...