Träffar: 293   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 15 Nästa »

Armband Bismarck, 19cm, bredd 4mm, 2 berlocker varav bucklor på den ena, 18K Vikt: 6 g

Ett par örhängen, motiv, 17mm, 18K Vikt: 2,3 g

Ett par örhängen, motiv, ...

Ett par örhängen, 10x14mm, vit/gulguld, 18K Vikt: 1,4 g

Ett par örhängen, 10x14mm...

Collier granater och pärlor, 43cm, bredd 5-40mm, förgyllt silver 830/1000. Vikt: 19,7 g

Collier granater och pärlo...

Hänge, motiv, 15x22mm, 18K Vikt: 1,2 g

Hänge, motiv, 15x22mm, 18K...

Ring, diamanter 4 x ca 0,03ct, stl 20, bredd 6mm, gravyr, 18K Vikt: 5,8 g

Brosch granater och pärlor, 30x30mm, förgyllt silver 830/1000. Vikt: 6,4 g

Brosch granater och pärlor...

Ring, lila sten, stl 18, nagg på sten, 18K Vikt: 2 g

Kedja, 45cm, bredd 1mm, 18K Vikt: 2,5 g

Ett par örhängen granater och pärlor, 40x17mm, stift, förgyllt silver 925/1000. Vikt: 10,1 g

Ett par örhängen granater...

Ring, diamant 0,21ct, stl 19¼,  skev skena, slitage på klor, vitguld, 18K Vikt: 2,7 g

Ett par örhängen, Ø4mm, 18K Vikt: 0,6 g

Ett par örhängen, Ø4mm, ...

Diverse guld, defekter, gravyrer, 18K Vikt: 15,5 g

Ett par örhängen granater och pärlor, beläggning/eventuellt limrester på delar av pärlorna, 20x13mm, förgyllt silver 830/1000. Vikt: 4,6 g

Ett par örhängen granater...

Collier, flätat 42,5cm, bredd 5mm, silver 925/1000 Vikt: 8,9 g

Collier, flätat 42,5cm, br...

Ring granater och pärlor, stl 17, ovandel Ø14mm, förgyllt silver 830/1000. Vikt: 3,1 g

Ring granater och pärlor, ...

Enstaka örhänge Ø15mm, defekt i lås, 18K Vikt: 0,9 g

Enstaka örhänge Ø15mm, d...

Pärlcollier 92cm, odlade saltvattenspärlor Ø6-7mm, bruttovikt 53,8g, lås 18K.

Pärlcollier 92cm, odlade s...

Armband, flätat 18,5cm, bredd 5mm, silver 925/1000 Vikt: 4,4 g

Armband, flätat 18,5cm, br...

Ett par örhängen, 41mm, silver 830/1000 Vikt: 2,9 g

Ett par örhängen, 41mm, s...