Auktion pågår nu, 183 st utrop

Träffar: 4194   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 210 Nästa »

Örhängen, 18K guld, hjärtslipade rosa stenar, odlade Pärlor 4,7 x 6 mm, örhängenas totala längd 19 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,9 g

Örhängen, 18K guld, hjär...

Halskedja Ankarlänk, 18K guld, tunn modell, Guldfynd (GHA), längd 44,5 cm, bredd 0,7 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Halskedja Ankarlänk, 18K g...

Mjöl/Saltbytta, ca 14cm, bredd 8,5cm, Arabia Finland, Gunvor Olin-Grönqvist, porslin samt trälock, smärre nagg. Vikt: 0 g

Mjöl/Saltbytta, ca 14cm, b...

Örhängen, 14K guld, Diamanter 2 x 0,001ct, längd 15 mm, bredd 8,5 mm, fint skick, ploppar saknas Vikt: 1,1 g

Örhängen, 14K guld, Diama...

Ljuslykta, Tamara Aladin för Riihimäen Lasi,  modell Välkky 1957, i produktion mellan 1974-76, orange glasmassa, tillverkningsdefekt i glaset, etikettmärkt, ca 12cm, Ø ca 10cm Vikt: 0 g

Ljuslykta, Tamara Aladin f...

Hänge Hjärta, 18K guld, Bergkristall, Alton, Falköping, svensk kontrollstämpel, stämplad Boliden på baksidan, längd inkl. ögla 18 mm, bredd 12 mm, tjocklek 4,5 mm, sten utan anmärkning, fint skick Vikt: 0,9 g

Hänge Hjärta, 18K guld, B...

Vas Pukeberg, ca 28cm, Ø ca 12cm, vit, ytslitage, etikettmärkt Vikt: 0 g

Vas Pukeberg, ca 28cm, Ø c...

Diamantring, 18K vitguld, 16 Diamanter - totalt 0,15ct (stämplad på insidan av skenan), Guldfynd (GHA), Ø18,0 mm, bredd 2 mm, fint skick, borttag av gravyr ingår Vikt: 2,4 g

4 Samlartallrikar, "Berguv, Pilgrimsfalk, Utter, Igelkott", ur serien Arter i fara, Paul Hoff, Gustavsberg, Ø24,5cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Örhängen Creoler, 21K guld, mönstrad modell, diameter 12,5 mm, bredd 1,5 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Örhängen Creoler, 21K gul...

Karott Irene, Rosemarie Benedikt för Rörstrand, nr 8,ca 8,5cm, Ø ca 12,5cm, exklusive handtag, saknar lock Vikt: 0 g

Hänge Hjärta, 18K guld, Diamanter ca 25 st x 0,006ct - stämplad 0,17 på öglans baksida, tillverkarstämpel CCC, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 15 mm, bredd 10 mm, tjocklek 3 mm, en Diamant saknas Vikt: 0,9 g

Hänge Hjärta, 18K guld, D...

Skål Jackie Lynd för Rörstrand, ca 7cm, Ø 11cm, ytsprickor under Vikt: 0 g

Skål Jackie Lynd för Rör...

Finland WWII - Vinterkriget & Fortsättningskriget, medaljer, vinterkrigets minnesmedalj 1939-40 (2 ex.), sorgekors 1941, släpspännen (2 ex.), frihetsmedaljen 1939 & 1941 och Fortsättningskrigets minnesmedalj 1941-45, ej med namngiven proveniens, buret skick

Förtjänsttecken, Finland, 3 stycken, 20/25/30 år, silver, 2 stycken förvaras i originaletui, bruttovikt inkl. band 21,8 gram

Förtjänsttecken, Finland,...

Lampa, Heart, Fyrklövern, höjd ca 25cm, bredd ca 26cm  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Lampa, Heart, Fyrklövern, ...