Träffar: 4282   « Föregående 1 ... 210 211 [212] 213 214 215 Nästa »

Ett par manschettknappar med blå emalj, Svea, Ø17mm, CGH, år 1954, slitage, 830/1000 sillver Vikt: 9,1 g

Bägare på fot, dekorerad med druvklasar, höjd 16cm, Ø80mm, Holland, gravyr, år 1891, lätta bucklor, svensk kontrollstämpel, 833/1000 silver Vikt: 137 g

Bägare på fot, dekorerad ...

Sked, längd 12cm, samiskt motiv med lösa ringar, Eric Lindbäck Nederkalix, år 1948, förgyllt blad, repor, 830/1000 silver  Vikt: 35,5 g

Sked, längd 12cm, samiskt ...

Soppslev, modell Snäck, längd 29cm, delvis förgylld, Finland, gravyr, år 1928, 813/1000 silver Vikt: 118,9 g

Soppslev, modell Snäck, l...

Armband, Bismarck, längd 19cm, slitage. 18K  Vikt: 2,9 g

Armband, Bismarck, längd 1...

Collier doserad Bismarck, längd 47cm, bredd 3,6-6,7mm, säkerhetskedja, 18K Vikt: 18 g

Collier doserad Bismarck, ...

4 ringar, 1 hänge (omgjord ring), gravyr, buckla, 18K  Vikt: 16,5 g

4 ringar, 1 hänge (omgjord...

Kedja pansar, längd 43cm, bredd 1,3mm, 18K Vikt: 3,3 g

Kedja pansar, längd 43cm, ...

Spelkonsol Game&Watch Nintendo Donkey Kong JR, modell DJ-101, serienr 20605682, bruksslitage, sliten originalförpackning.

Ring med åttkantslipade diamanter ca 0,12ctv, stl 17, GHA, 18K Vikt: 4,8 g

Ring med åttkantslipade di...

Leksak Uppdragbar trummande apa, 1930-tal, märkt Schuco Patent, Made in Germany, höjd ca 11cm, färgbortfall, nyckel.

Ring med odlad pärla, Ø6mm, stl 16½, importstämplad, 18K Vikt: 2 g

Ring med odlad pärla, Ø6m...

Nötknäppare, längd ca 11...

Flasköppnare Elefant, Jørgen Møller, Royal Copenhagen, Danmark, höjd ca 4,5cm, bruksslitage, stål.

Flasköppnare Elefant, Jør...

Skoborste Ekorre, Johannesen, Danmark, höjd ca 13cm, omärkt, trä.

Ring med briljantslipad diamant, ca 0,04ct, stl GFAB, 18K Vikt: 1,8 g

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5cm, signerad Vicke Lindstrand, etikettmärkt Kosta Boda, #71906, 1970-tal, lätta repor inuti, bärnstensfärgat glas  Skickas med paket.

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5...

Weekendbag Mulberry, scotchgrain, detaljer i läder och canvas, mått ca 54x33x40cm, en innerficka, adresstag numrerad 2125523, vintageskick, nötta hörn, nyckel och lås saknas, axelrem, dustbag, inga övriga tillbehör.  Skickas med postpaket.

3 skedar, längd 14cm, Rose...

Saltkar, höjd 14,5cm, fru Pepparson, nr 139, design Anita Nylund, Jie Grantofta, flintgods Skickas med paket.

Saltkar, höjd 14,5cm, fru ...