Armband med platta, längd 12,5-14cm, bredd 1,5-4,5mm, 18K. Vikt: 4 g

2 500 kr

(fmi21004)

Auktnr SE18.20240501.A61547
Varukategori Guld / Armband
Kontor Solna
Utropspris 2 300 kr
Aktuellt bud 2 500 kr
Stänger 2024-05-01 15:28:30
Provision 375 kr
Frakt 129 kr

Akustisk Gitarr Tanglewood, DBT SFCE PW, serienr: KU210100821, inbyggd mick TW-EX4 fungerar ej, gitarr i fint skick, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Samekniv med skaft i ben, slida i ben samt läder, blad av Paul Larsson, längd: ca 28cm, bladets längd: ca 13cm

Tavla färglitografi, Madel...

Akustisk gitarr Levin LG17, stötmärken, skav, spår av lagning i kroppen, en sträng saknas, hårt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Knivar 3st, skaft i ben och trä, slidor, en med inristning och namn, längd 17,5-22cm, bladlängd 8-11cm, slitage

Tavla färglitografi, Peter Dahl, Stammisar, signerad, numrerad 280/375, bildmått 42,5x59cm, förgylld träram 60x75cm, mindre stötmärken på ram Skickas med postpaket.

Tavla färglitografi, Peter...

Dalahäst, höjd 31cm, längd 27cm, bredd 8,5cm, färgskav, stötmärken, bemålat trä Skickas med paket.

Dalahäst, höjd 31cm, län...

Bordständare, Skultuna 1607, design Pierre Forsell, höjd: ca 10cm, med box och kartong, nyskick

Bordständare, Skultuna 160...

3 Vinglas, Prince, Göran Wärff för Kosta Boda, höjd: ca 16cm, bredd: ca 8cm

3 Vinglas, Prince, Göran ...

Skål, Orrefors Fuga, design Sven Palmqvist, höjd: 5cm, smärre repor

Skål, Orrefors Fuga, desig...

Kniv, J. Marttiini, Finland, längd 26,5cm, bladlängd 16cm, träskaft, läderslida med fläckar/slitage

Pokalglas, Kosta Sweden, höjd: 14,5cm

Pokalglas, Kosta Sweden, h...

Skål, Musselmalet, räfflad, Royal Copenhagen, nr 2302, Ø13,5cm, höjd 4cm, andrahandssortering, porslin Skickas med paket.

Skål, Musselmalet, räffla...

Tårtspade, Scandia Guld, längd: 19cm, 24K guldpläterad metall, etui

Tårtspade, Scandia Guld, ...

4 muggar, Marimekko Oiva "Spalje", höjd: ca 6cm, bredd: ca 10cm, porslin, bruksslitage

4 fat, Marimekko Oiva, längd: 15cm, bredd: 12cm, porslin, bruksslitage

4 fat, Marimekko Oiva, län...

Fat, 2st, Musselmalet, räfflad, Royal Copenhagen, nr 75-78, Ø16,5cm, andrahandssortering, porslin Skickas med paket.

Fat, 2st, Musselmalet, räf...

Ett par manschettknappar, 16mm, 18K  Vikt: 9,9 g

Sockerskål, Musselmalet, räfflad, Royal Copenhagen, nr 2249, Ø9,5cm, höjd 4,5cm, saknar lock, andrahandssortering, porslin Skickas med paket.

Sockerskål, Musselmalet, ...

Se kontorets övriga auktionsvaror