Ragusked, troligen sent 1700-tal eller tidigt 1800-tal, modell svensk spetsig 22cm, ägargravyr, hårt slitage, utan årtalsstämpel, otydlig namnstämpel, silver 830/1000 Vikt: 42,9 g
Auktnr | SE25.20240519.A1673 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 300 kr |
Stänger | 2024-05-19 11:45:00 |
Provision | 45 kr |
Frakt | 49 kr |
19/5 11:45 | ABV1866 | 300 kr |