Ett par örhängen, Ø ca 17mm, bredd 4,6mm, SJ Silver 830/1000 Vikt: 0,9 g

50 kr

(ebba00)

Auktnr SE8.20240523.A42454
Varukategori Silver / Örhängen
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 25 kr
Aktuellt bud 50 kr
Stänger 2024-05-23 11:29:00
Provision 8 kr
Frakt 49 kr

Mynt, USA, One Dollar, Liberty In God We Trust 1926, ca Ø38mm, silver 900/1000  Vikt: 26,7 g

Herrur Omega Seamaster Professional Co-Axial, stål, automatisk, ref-nr: 21230412001003, serie-nr: 89450283, cal 2500, Ø41mm, datum, safirglas, länk med viklås, total längd ca 17cm, 3 extra länkbitar, repor/hack, små nagg i kanten av glaset,  hängtag, box, inga andra tillbehör

Mynt Helfdollar George Washington, Ø ca 30 mm, 900/1000 silver Vikt: 12,5 g

Hänge, granater, längd 25mm, 830/1000 silver Vikt: 3,4 g

Hänge, granater, längd 25...

Hänge, krona, längd 20mm, 925/1000 silver Vikt: 1,8 g

Hänge, krona, längd 20mm,...

Armband, 6 fasetterade glasstenar, total längd 22,5cm, bredd ca 5,6 - 16,6mm, slitet/nagg på stenar, repig lås, SFB Silver 925/1000 bruttovikt 20,6g

Ring stl 16½, bredd 5,8-22mm, Lapponia, 925/1000 silver Vikt: 11,7 g

Ring stl 16½, bredd 5,8-22...

Hänge, uggla, längd 3,1cm, bredd 1,2cm, 925/1000 silver Vikt: 2,2 g

Hänge, uggla, längd 3,1cm...

10 Bordsskedar, ca 19cm, 12 Bordsgafflar, ca 18,5cm, 10 Teskedar, ca 14,5cm, 12 Smörgåsgafflar, ca 14,5cm, 7 Kaffeskedar, ca 12cm, modell: Svensk spets, gravyr, silver Vikt: 1489,1 g

Bordslampa, s.k Strindbergslampa, smide, korallfärgad glaskupa, höjd ca  38cm Skickas med Bussgods eller PostNord

Sked Rolex Lugano, Bucherer of Switzerland, 11cm, stål, slitage

Ett par örhängen med granater, Ø ca 7mm, stoppar saknas, 830/1000 silver Vikt: 1,1 g

Ett par örhängen med gran...

6 Moccaskedar, ca 10cm, silver Vikt: 43,7 g

Minnesmynt, Nobelprisets hundraårsjubileum 1901-2001, nominellt värde 200kr, etui, medföljande äkthetsgaranti, silver 925/1000 Vikt: 27 g Vikt: 27 g

Silvermynt, Ø30mm, Liberty In God we Trust Half Dollar, 900/1000  Vikt: 12,5 g

Silvermynt, Ø30mm, Liberty...

Ring, stl 17¾, droppformad flerfärgad sten, fattning ca 7 - 26,4mm, bredd 4,5 - 9,5mm, Silver 925/1000 bruttovikt 14,9g

Ring, stl 17¾, droppformad...

Ring, stl 17¼, fasetterad vit sten Ø 12,4mm, bredd 3,7 - 5,6mm, JAa Silver 925/1000  Vikt: 6,9 g

Ring, stl 17¼, fasetterad ...

Glasburk med silverlock, Ø 45mm, glas: höjd 28mm, Ø 42mm, GAB år 1883, Silver   Vikt: 10,9 g

Glasburk med silverlock, Ø...

Tårtlyftare, genombruten dekor, ca 14,5cm, bredd 5,5cm, import stämplad, SAV, Silver 830/1000   Vikt: 31 g

Tårtlyftare, genombruten d...

Diverse silver, udda/defekta smycken,  boettdelar från fickur, silver 800-925/1000 Vikt: 399,3 g

Se kontorets övriga auktionsvaror