Träffar: 3779   « Föregående 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 189 Nästa »

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i trä samt läder, skaft av trä, bladets längd ca 19cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35761

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:32:30

Samekniv, längd ca 25,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 20cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35762

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:33:00

Samekniv, längd ca 24,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben samt trä, bladets längd: 10cm, signerad EAP

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35763

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:33:30

Samekniv, längd ca 28cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, signerad U.B

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35764

250 kr

Budledare: caserosa Antal bud: 8

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:34:00

Fat på fot, Musselmalet, Royal Copenhagen Denmark, höjd ca 17,5cm, Ø 28cm, 1950-1960tals, hel blond, smärre slitage, porslin.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35765

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:34:30

Skulptur, Kristallvertikalaccent av Edvin Öhrström, signerad Lindshammar 1988, numrerad 19/175, höjd ca 40cm, handgjord, glas. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35766

Konst & antikviteter / Skulpturer Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:35:00

Ring, diamanter 7 x 0,005ct, stl 15¾, bredd 2-3mm, 18K Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35767

1 100 kr

Budledare: awara Antal bud: 1

Guld / Ringar Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:35:30

Herrur Invicta, Ø 53mm, quartz, kronograf, modell 19659, gummi armband defekt, gått av, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35768

200 kr

Budledare: arjiro Antal bud: 3

Klockor / Herrur Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:36:00

Samekniv, längd ca 22cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 18cm, kniven går ej dra ur slidan, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35769

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:36:30

Auktionsnummer: SE74.20240430.R40113

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-04-30 21:37:00

Auktionsnummer: SE74.20240430.R40101

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-04-30 21:37:30

Ett par örhängen med onyx, ca 29mm, bredd ca 11mm, smärre nagg. Bruttovikt: 15,2 gram. 21K Vikt: 15,2 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90661

Guld / Örhängen Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:00:30

Hänge med onyx, ca 25mm, bredd ca 12mm. Bruttovikt: 6,3 gram. 21K Vikt: 6,3 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90662

1 700 kr

Guld / Hängen & berlocker Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:01:00

Ring med onyx, stl 18, bredd på sten ca 12mm, längd ca 16mm, höjd från skena ca 9mm, nagg och repor. Bruttovikt: 8,7gram. 21K  Vikt: 8,7 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90663

Guld / Ringar Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:01:30

Armband X-länk, 19cm, bredd 8mm, 18K Vikt: 9,9 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90664

6 000 kr

Budledare: ninah1 Antal bud: 1

Guld / Armband Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:02:00

Ring slät, stl 18¾, gravyr, 18K Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90665

1 000 kr

Budledare: graciosa Antal bud: 1

Guld / Ringar Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:02:30

Ring, diamant ca 0,005ct, stl 18¾, bredd 2-5mm, GHA, 18K Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90666

850 kr

Guld / Ringar Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:03:00

Klackring, stl 18½, bredd 4-9mm, bucklor, skev skena, 18K   Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90669

1 800 kr

Guld / Ringar Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:04:30

Ett par örhängen, 19mm, defekter, 14K Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90670

325 kr

Stänger: 2024-05-01 11:05:00

Ett par örhängen, vita och gröna stenar, Ø7mm, ett örhänge skevt med defekt stopp, 18K Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90671

500 kr

Stänger: 2024-05-01 11:05:30