Auktion pågår nu, 332 st utrop

Träffar: 389   [1] 2 3 ... 20 Nästa »

Armbandsur Tian Harlan, Chromacron, troligen 1980-tal, modellen formgiven 1973, Ø39mm, manuell, plast och textil, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1782

Klockor / Damur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:21:00

Skulptur, mässing, i form av kvinna med slöja, 1930-40-tal, troligen del till golvlampa, höjd 12cm

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1787

150 kr

Budledare: mandas72_ Antal bud: 6

Konst & antikviteter / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:23:30

Damur, Tissot, Ø19mm, stål, troligen 1930-1940-tal, hårt uppvriden, möjligen servicebehov, fläckig urtavla, repigt glas, gravyr, slitage, etui av bakelit medföljer

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1815

Stänger: 2024-06-02 11:37:30

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1818

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:39:00

Ett par örhängen i vitguld med odlade saltvattenpärlor och vita stenar, Ø12mm, saknar snurrebussar, 18K Vikt: 5,1 g

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1824

Guld / Örhängen Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:42:00

Collier med turkosa stenar ca 43cm bredd 7mm, silver 835/1000 Vikt: 13,1 g

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1840

175 kr

Budledare: sabina123 Antal bud: 3

Silver / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:50:00

Fickur Gardiner Reading Ø40mm boett nr. 11413, går ej (nyckel saknas), ca 1880-tal, romersk urtavla, silver märkt

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1847

Klockor / Fickur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 11:53:30

Burk med lock, Mon Amie, Rörstrand, mönstret formgivet av Marianne Westman 1952, höjd 11cm Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1889

225 kr

Budledare: mareng0304 Antal bud: 6

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 12:14:30

Armband i gul/vitmetall med mikromosaik s.k.

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1901

Fashion / Accessoarer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 12:20:30

Herrur Certina Certidate 14K Ø34mm, boett nr 852.3363.65, manuell uppdragning, datum, plexiglas, orginalband samt spänne, visst slitage, 34,3g (bruttovikt) ca 1960/70-tal med originalask

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1908

Stänger: 2024-06-02 12:24:00

Skulptur

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1909

400 kr

Budledare: hattan_666 Antal bud: 6

Stänger: 2024-06-02 12:24:30

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1910

375 kr

Budledare: mettis Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-02 12:25:00

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 29cm, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1911

200 kr

Budledare: mettis Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-02 12:25:30

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 32cm, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1912

200 kr

Stänger: 2024-06-02 12:26:00

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, omärkt, höjd 25cm, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1913

150 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-02 12:26:30

Skulptur, design Bodrul Khalique för IKEA, svartpatinerad metall, etikettmärkt, höjd 43cm, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1914

250 kr

Stänger: 2024-06-02 12:27:00

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1918

Stänger: 2024-06-02 12:29:00

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1924

Stänger: 2024-06-02 12:32:00

Skulptur i brons tillskriven Lynn Chadwick (1914-2003) höjd 6,7cm, möjligen

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1925

Stänger: 2024-06-02 12:32:30

Figurin i form av uggla, Folke (1908-1983) och Elsa Jernberg (död 1977), egen verkstad i Mariestad, stengods, signerad FEJ, höjd 16,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240602.A1941

Stänger: 2024-06-02 12:40:30

[1] 2 3 ... 20 Nästa »