Auktion pågår nu, 332 st utrop

Din sökning gav 20 träffar. Om du är inloggad som auktion-/webbshopskund kan du spara din sökning och få ett mail så fort en ny vara läggs ut som matchar den.

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 389   « Föregående 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20 Nästa »

Figurin Flicka med humla

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74023

Aktuellt bud

100 kr

2024-06-11 13:23:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:23:00

5 figuriner MJ Hummel Goebel höjd 8-10 cm, flickan med kycklingar har ett litet nagg i sockeln. övriga inga anmärkningar.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74024

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:23:30

3 figuriner MJ Hummel Goebel höjd ca 10cm, inga anmärkningar.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74025

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-11 13:24:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:24:00

Damur Omega, 24x15mm, manuell, repig, stål, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74029

Aktuellt bud

500 kr

2024-06-11 13:26:00

Budledare: - Antal bud: -

Klockor / Damur Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:26:00

Damur Emporio Armani, 30x25mm, refnr: AR-0146, quartz, stål, batteribyte krävs, extra länkdelar, box

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74030

Aktuellt bud

150 kr

2024-06-11 13:26:30

Budledare: byron Antal bud: 1

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:26:30

Vas Orrefors Fleur, höjd 19,5cm, Ø12cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74033

Aktuellt bud

50 kr

2024-06-11 13:28:00

Budledare: linvm Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:28:00

Plånbok Tory Burch, 105x105mm, slitage något trög dargkedja

Auktionsnummer: SE9.20240611.A74039

Aktuellt bud

75 kr

2024-06-11 13:31:00

Budledare: - Antal bud: -

Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-11 13:31:00

Snappsglas, Orrefors Djävulsglas, formgivare Gunnar Cyren, 165mm, gul, etikettmärkt, monogramsignerad, Det första glaset, det svarta, kom ut 1996. Ursprungligen skulle endast sju glas ingå i serien, en handjävul och sex hondjävlar. 2001 i samband med Nobelprisets 100-årsjubileum utkom ett mörkgrönt glas med limiterad upplaga. 2008 beslöts att en ny färg skulle utkomma varje år och som endast skulle tillverkas under det aktuella året. För att serien fortsatt skulle innehålla sju glas utgick det lila glaset från standarduppsättningen. Därefter har ett nytt glas (färg) utkommit varje år. 2018 års djävul har färgen brun metallic. Enligt Orrefors är 2018 års glas det sista glaset som utkommer i serien. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33292

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:01:30

Två Glasskulpturer, Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 14cm 65119,  höjd 7cm 8159, signerade Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33299

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:05:00

Glasskulptur,  Mats Johansson, Målerås Glasbruk, höjd 5,5cm, hjärta liten

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33300

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-11 14:05:30

Budledare: novali Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:05:30

Ett par figuriner, Nao by Lladro, Spain, Gäss, 12,5 och 14,5cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33303

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-11 14:07:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:07:00

Figurin, porslin

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33304

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:07:30

Figurin, porslin, Goebel MJ Hummel,

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33305

Aktuellt bud

125 kr

2024-06-11 14:08:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:08:00

Armband Hermès Behapi Double Tour svart/orange storlek L, 39-40-41cm, bredd 7mm, kalvskinn Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33308

Aktuellt bud

1 700 kr

2024-06-11 14:09:30

Budledare: - Antal bud: -

Fashion / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:09:30

Figurin, Kenner Star Wars HK Yoda (orange snake/ M.I.N.K. tag) AFA 80 NM #11291222, 1980, AFA

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33310

Aktuellt bud

2 700 kr

2024-06-11 14:10:30

Budledare: - Antal bud: -

Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:10:30

Herrur Tissot, 18K, quartz, Ø33mm, datum, safirglas, referensnummer T913410A, serienummer 16AN0000834, graverad i Rikets tjänst, svart läderband 20-23cm, bruttovikt 32,2g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33312

Klockor / Herrur Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:11:00

Ring, defekt klackring med urplockad sten, 8K Vikt: 4,9 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33337

Aktuellt bud

1 250 kr

2024-06-11 14:21:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Ringar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:21:00

Fyra ringar släta, tre hängen, ett par örhängen snurrebus, 1 Kedja ankar, allt defekt/graverat 18K Vikt: 21 g

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33352

Guld / Övriga smycken Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:28:30

Figurin Royal Copenhagen,

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33410

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 14:57:30

Figurin, Rolf Berg, Pepparkaksgubbe, 12cm etikettmärkt, Torshälla, Sweden, originalkartong Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240611.A33428

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-11 15:06:30