Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 4402   « Föregående 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 221 Nästa »

Vas, Savoy, design Alvar Aalto, iittala, höjd 12cm, bredd 15cm, klar, etikettmärkt, kristall Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94978

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:33:30

Brödkorg, Alfredo, Alfredo Häberli för Georg Jensen, rostfritt stål, Ø26cm, märkt undertill  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94990

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:39:30

Armband Bismarck, längd: 20cm, bredd: 6mm, silver 925/1000 Vikt: 11,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95007

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-18 12:48:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Armband Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:48:00

Brosch med bärnsten 39,3x26mm, 830/1000 silver. Bruttovikt 8,8g Vikt: 8,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95044

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-18 13:06:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:06:30

Nötknäppare, längd ca 11cm, mässing, stötskador. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95062

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-18 13:15:00

Budledare: - Antal bud: -

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:15:00

2 skedar, 12-14cm, gravyr, bucklor, 1800-talets mitt, 830/1000 silver Vikt: 22,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95078

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-18 13:23:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:23:00

Skålfat, Ø30,5cm, höjd 7,8cm, etikettmärkt 3120/50, Knabstrup, made in Denmark, delvis glaserad keramik Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95081

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:24:30

Plånbok Michael Kors, blått läder, mått ca 17x9,5cm, handledsrem, slitage på gulmetall, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95083

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-18 13:25:30

Budledare: rattana82 Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:25:30

Blomhållare, flicka, höjd 12cm, med fat Ø 23,5cm, stämplad nr 10, Einar Luterkort, Upsala Ekeby, 1940-50-tal, små märken, glaserat lergods Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95084

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:26:00

Fickur Waltham, förgylld metall, manuell, ca 51mm, liten sekundvisare, defekt, går ej, repig, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95098

Klockor / Fickur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:33:00

Solglasögon, Emporio Armani 163-S, 773/18, 53¤17,130, rektangulära tonade glas, slipade med styrka, bågar i gulmetall, limrester vid skruv, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95113

Fashion / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:37:30

Två Tallrikar, Katt, Rosina Wachtmeister för Goebel, fyrklövern, Ø 21-27cm, numrerad 12  spricka, nagg. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240618.R15574

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:00:30

Två Tallrikar, Katt, Rosina Wachtmeister för Goebel, fyrklövern, Ø 21-27cm, numrerad 9. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240618.R15573

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:01:00

Två Tallrikar, Katt, Rosina Wachtmeister för Goebel, fyrklövern, Ø 21-27cm, numrerad 3. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240618.R15575

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:01:30

Två Tallrikar, Katt, Rosina Wachtmeister för Goebel, fyrklövern, Ø 21-27cm, numrerad 11. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240618.R15576

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Farsta

Stänger: 2024-06-18 19:02:00

Hänge, 18K guld, dekor i form av två Hjärtan, längd inkl. ögla 15 mm, bredd 15 mm, fint skick Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25328

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:19:30

Retro Armband 1950-tal, silver, blå stenar, längd 19,5 cm, bredd 12 mm, uppbyggnad 7 mm, Mattson & Olsson (MaO), Malmö 1954, fint skick  Vikt: 22,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25336

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:23:30

Silversmycken, Ringar, Hängen, Armband & Halsband, totalt 11 delar, ringar Ø16¼-19,0 mm, armband längd 19 cm, halsband 43,5 cm, normalt buret skick  Vikt: 24,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25415

Silver / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 20:00:30

Ring med vit sten, Karl Laine, Finland 1992, justerbar storlek ca 17¼, Ø21mm, bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 5,2 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37649

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 14:54:00

Armband, längd 20,5cm, bredd 7mm, silver 925/1000 Vikt: 24,1 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37708

Aktuellt bud

200 kr

2024-06-20 15:23:30

Budledare: ylbis Antal bud: 1

Silver / Armband Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:23:30