Träffar: 4169   « Föregående 1 ... 172 173 [174] 175 176 ... 209 Nästa »

Bricka Scandia Guld, belagt med 24karats guld, genombruten dekor, Ø 24cm, höjd 4cm, låda skadad

Damur, Omega, Seamaster Ladymatic, Ø ca 19mm, stål/ doublé, manuell, missfärgad urtavla, servicebehov, flexband ej original.

Damur Omega, doublé, 80 micron, manuell, går ej, behov av översyn, flexband ej original

Damur Omega, doublé, 80 mi...

Ett udda örhänge med vita och rosa stenar, 10x10mm, låser inte helt, 14K Vikt: 0,4 g

Ett udda örhänge med vita...

Diverse silver, buckligt, defekt, silver 830/925/1000 Vikt: 27 g

Ring i silver med en blå sten i hög fattning. Den är 4,4 - 14,2 mm bred, är i storlek 16½ och väger 9,7g. Tillverkad 1967 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm. Kattfot.

Ring i silver med en blå s...

Ring i silver med en blå sten. Den är 4,2 - 20 mm bred, är i storlek 18 och väger 10,5g. Stämplad 925.

Ring i silver med en blå s...

Armband i silver. Det är 18,5 cm långt, 10,2 mm brett och väger 14,8g. Karbinhake. Stämplat 925.

Armband i silver. Det är 1...

Ett par örhängen, granater, förgyllning, 10mm, skruvlås, silver 830/1000 Vikt: 2,8 g

Ett par örhängen, granate...

Ett par örhängen, bärnsten, 20x15mm, clips, silver 830/100 Vikt: 6,3 g

Ett par örhängen, bärnst...

Brosch med markasiter, 1900 tal, höjd 5.5 cm, silver. Vikt: 16,9 g

Coller med markasithänge, kedjans längd 44 cm, hängets höjd 4.5 cm. Vikt: 10,5 g

Coller med markasithänge, ...

Hängen 3 st med stenar, 1900 tal, höjd 2-3 cm. Vikt: 7,5 g

Hängen 3 st med stenar, 19...

Brosch silver och vitmetall med sten, längd 6 cm. Vikt: 21,4 g

Diverse silversmycken med stenar. Vikt: 21 g

Hänge med sten, höjd ca 5 cm, silver 925/1000. Vikt: 10,3 g

Hänge med sten, höjd ca 5...

Collier, längd 43 cm, bredd 2.2 mm, silver 925/1000. Vikt: 10,8 g

Collier, längd 43 cm, bred...

Hänge, 12mm, 8K 0,6g.

Hänge, 12mm, 8K 0,6g.

Tavla, olja på duk, naturmotiv med båt, Reino Malm, Finland, ramad, 47,5cm x 61cm, litet hål i duken, text baksidan Skickas med postpaket.

Tavla, olja på duk, naturm...