Auktion pågår nu, 270 st utrop

Träffar: 4439   « Föregående 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 222 Nästa »

Silverkedja, venezia, 52,5cm, bredd: 1,7mm, 835/1000 Vikt: 8,8 g

Örhängen med granater, 25x12mm, skruvlås, gulmetall

Örhängen med granater, 25...

Silverbrosch, emalj, 50x35mm, Siam sterling, 925/1000 Vikt: 7,4 g

Silverkedja, ankarlänk, 69,5cm, bredd: 1,7mm, 925/1000 Vikt: 5,2 g

Silverkedja, ankarlänk, 69...

Silverring med tigeröga, Ø17¾, bredd: 2,8-13,2mm, 925/1000   Vikt: 4,2 g

Silverring med tigeröga, ...

Armbansur Calvin Klein, stål, 32mm, refnr: K4D221, stållänk, batteribyte krävs, två extra länkbitar, inga tillbehör.

Armbansur Calvin Klein, st...

Telefon, Kobra, 1960-tal, plast, höjd 21cm, slitage, ej funktionstestad Skickas med paket.

Minnesmynt Prinsessan Victoria Prins Daniel 2010-19-06 2020, Ø32mm, plastetui, silver 925/1000 Vikt: 12,8 g

Ring, stl 20½, skenans bredd 2mm, plattans höjd 18mm, Axel Bergmans Guldsmedsverkstad, Stockholm 1944, delvis förgyllt silver 830/1000 Vikt: 8,8 g

Ring, stl 20½, skenans bre...

Damur, Tissot, Ø19mm, stål, troligen 1930-1940-tal, hårt uppvriden, möjligen servicebehov, fläckig urtavla, repigt glas, gravyr, slitage, etui av bakelit medföljer

Damur, Tissot, Ø19mm, stå...

Collier 41cm bredd 4mm, silver 925/1000  Vikt: 14,1 g

Armband 18,5cm bredd 4mm, silver 925/1000 Vikt: 9,5 g

Collier med örhänge, med markasiter, defekt lås, silver 830/1000  Vikt: 12,4 g

Collier med örhänge, med ...

6 Grogglas/Longballglas, skärslipad Helga-dekor, 1900-talets mitt, höjd 13cm, något sträva i glaset Skickas med paket.

6 Grogglas/Longballglas, s...

Brosch Hermann Siersbol Danmark, kvistar med blad 50x34mm, silver 925/1000 Vikt: 5,2 g

4 st Kedjor delvis Pansar, silver 835/1000 Vikt: 12,3 g

Hänge med blå sten 24x32mm, silver 925/1000 Vikt: 5,7 g

Hänge med blå sten 24x32m...

Armband i gul/vitmetall med mikromosaik s.k. "Pietra Dura", 19,5cm bredd 14mm, slitage troligen Italien omkring 1900-talets mitt eller tidigare

Collier Kalevala i brons längd ca 64mm,

Collier Kalevala i brons l...

Dosa, Lars Holmström Arvika, dekor av hjärtan i relief, höjd 3,5, diameter 8,5cm

Dosa, Lars Holmström Arvik...