Träffar: 681   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 35 Nästa »

Collier doserad Bismarck, längd: 45,5cm, bredd: 4,2-8,5mm, Antar Guld Ab, 18K  Vikt: 24,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94971

15 000 kr

Budledare: jassee Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:30:00

Diverse guld, defekt, gravyr, med stenar, 18K  Vikt: 53,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94972

30 000 kr

Guld / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:30:30

Ring med diamanter 1xca0,04ct, 4xca0,01-0,02ct, stl 15¾, bredd: 2,2-4,7mm, fattning i vitguld, 18K  Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94976

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:32:30

Ring med diamant 1xca0,02ct 8/8 slipning, stl 19½, bredd: 1,6-5,7mm, vitguld, 18K  Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94979

1 200 kr

Budledare: aa_se Antal bud: 1

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:34:00

Damur, Nicolet Watch, 18K, manuell, 22mm, plexiglas med repor, boettnr: 9533, länk i guldfärgat stål, ställbar längd, brv: 23,6g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94982

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:35:30

Ring, stl 18½, bredd: 4,3mm, vitguld, repor, gravyr, 18K  Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94995

2 500 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:42:00

Väggvas, Josef Ekberg för Gustavsberg, keramik, iriserande grön glasyr med gulddekor, längd: 14cm, bredd: 12,5cm, märkt N-153 38, 1900-talets början Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A94996

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:42:30

Diverse guld, med sten, gravyr, defekt, 18K  Vikt: 35,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95013

21 000 kr

Guld / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:51:00

Ring med diamanter 29xca0,01-0,02ct totalt 0,50ctv, stl 17¾, bredd: 3,7-8,2mm, Guldfynd, 18K  Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95016

3 600 kr

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:52:30

Ring med rubiner och diamanter 4xca0,01ct, stl 15½, bredd: 2,8-6mm, Guldfynd, 18K  Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95017

2 000 kr

Budledare: sanna12 Antal bud: 1

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:53:00

Ring med diamant 1xca0,30ct enligt gravyr, stl 16¼, bredd: 1,3-4,8mm, vitguld, missfärgningar i guldet, 18K Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95019

Guld / Ringar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:54:00

6 Kaffeskedar, modell: Chippendale, 12cm, Guldsmedsaktiebolaget Gab, repor, silver 830/1000 Vikt: 81 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95024

650 kr

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 12:56:30

Hänge med diamanter 6xca0,03ct, längd: 13mm, bredd: 6,8mm, vitguld, 14K  Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95033

700 kr

Budledare: artur11_ Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:01:00

6 gafflar, 6 knivar, 7 skedar, längd 19-21cm, Guldi, Nils Johan, design Sonja Katzin, rostfritt stål med guldpläterad dekor, repor på blad Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95114

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:38:00

Carmoséring, 18K vitguld, Safir 5 x 7 mm, Diamanter 10 x 0,05ct (stämplad 0,50 på skenans insida), Guldfynd (GFAB), Ø18,0 mm, bredd 2,5 - 13 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25289

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:01:00

Carmoséhänge, 18K vitguld, Safir 4 x 6 mm, Diamanter 10 x 0,02ct (stämplad 0,20 på öglans baksida), Guldfynd (GFAB), längd inkl. ögla 20 mm, bredd 10 mm, tjocklek 6 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25290

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:01:30

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25291

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:02:00

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GHA), ej massiv, längd 44,5 cm, bredd 5 mm, mycket fint skick Vikt: 13,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25292

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:02:30

Ring Bismarck, 18K guld, Guldfynd (GHA), Ø17¾ mm, bredd 2-7 mm Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25293

1 300 kr

Budledare: saragerdbo Antal bud: 2

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-06-18 19:03:00

Hänge Hjärta, 18K guld, slät modell, längd inkl. ögla 17 mm, bredd 11 mm, tjocklek 3 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240618.A25294

Stänger: 2024-06-18 19:03:30