Träffar: 3966   « Föregående 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 199 Nästa »

Bägare, höjd ca 5cm, bucklig, bruksslitage, 830/1000 silver.  Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57546

125 kr

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:22:30

Matkniv, modell Svensk Spets, längd 25cm, gravyr, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 54,9g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57545

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:22:00

Två matgafflar, modell Svensk Spets, längd 21cm, CG Hallberg, gravyr, slitage.  Vikt: 114,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57544

900 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:21:30

Fyra efterrättsskedar, C.G.Hallberg, tidig 1900-tal, Stockholm, längd ca 14,5cm, brukesslitage, 830/1000 silver. Vikt: 97,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57543

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:21:00

Brosch med emaljdekor samt pärlor, ca 55x35mm, sliten tillverkarstämpel & stadsstämpel, år 1861, bucklor, nagg, skadade pärlor, originaletui, 18K Vikt: 13,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57542

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:20:30

Två matskedar samt en bordssked, modell Svensk Spets, 21,5 respektive 19cm, CG Hallberg, Stockholm, gravyr, slitage, silver.  Vikt: 139,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57541

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:20:00

Två matskedar, Svenska, olika modeller, 1800-talets första hälft, 20,5- 21cm, slitna stämplar, slitage, silver. Vikt: 116,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57540

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:19:30

Sex moccaskedar, modell Olga, GAB, 1966, Stockholm, längd ca 11,5cm, brukesslitage, 830/1000 silver.  Vikt: 75,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57539

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:19:00

Kravattnål med odlad saltvattenpärla, längd ca 5,5cm, bucklig nål, 18K Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57538

650 kr

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:18:30

Ett par manchettknappar, ca 15x19mm, monogramgravyr, förgyllda, Ceson Göteborg år 1986, silver  Vikt: 13,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57537

Silver / Manschettknappar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:18:00

Ett par manschettknappar, ca 15x15mm, monogramgravyr, förgyllda, Ceson Göteborg år 1966, silver Vikt: 13,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57536

Stänger: 2024-06-19 20:17:30

Bordskompass, höjd ca 14cm, 1900talets andra hälft, lagningar, går ej.

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57535

500 kr

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:17:00

Hänge med vit sten, Ø25mm, 18K Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57534

2 200 kr

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:16:30

Kedja Pansar, längd ca 46cmn, bredd:1,5mm, bucklig länk, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57533

2 100 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:16:00

Ring, stl:19¼, gravyr, 18K Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57532

2 500 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:15:30

Ljusstake, patinerad metall, groda på näckrosblad, höjd ca 13cm, slitage.

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57531

1 200 kr

Konst & antikviteter / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:15:00

Ring, stl:18¾, gravyr, bucklig skena, 23K Vikt: 3,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57530

2 500 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:14:30

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57529

1 200 kr

Stänger: 2024-06-19 20:14:00

Ring, stl:18½, gravyr, bucklig skena, 23K Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57528

3 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:13:30

Ring, stl:20, gravyr, bucklig skena, 23K Vikt: 7 g

Auktionsnummer: SE1.20240619.A57527

5 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-06-19 20:13:00