Träffar: 4282   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 215 Nästa »

Bägare på fot, dekorerad med druvklasar, höjd 16cm, Ø80mm, Holland, gravyr, år 1891, lätta bucklor, svensk kontrollstämpel, 833/1000 silver Vikt: 137 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95050

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:09:30

Ett par manschettknappar med blå emalj, Svea, Ø17mm, CGH, år 1954, slitage, 830/1000 sillver Vikt: 9,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95049

100 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Silver / Manschettknappar Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:09:00

Brosch, vikingaskepp, 43x38mm, CGH, 925/1000 silver Vikt: 7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95048

50 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:08:30

Brosch, blomma, 69x43mm, G Kaplan, år 1957, 830/1000 silver Vikt: 9,4 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95047

75 kr

Budledare: azadi Antal bud: 1

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:08:00

Brosch med bärnsten, längd 72mm, stämplad BH, repor, 828/1000 silver  Vikt: 7,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95046

150 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:07:30

Brosch med bärnsten 44x25mm, GFAB, 830/1000 silver. Bruttovikt 10,7g Vikt: 10,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95045

150 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:07:00

Brosch med bärnsten 39,3x26mm, 830/1000 silver. Bruttovikt 8,8g Vikt: 8,8 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95044

200 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:06:30

Collier, längd 61cm, med bärnstenshänge längd 60mm, nagg på baksida,  importstämpel, 835/1000 silver. Silvervikt 7g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95043

Silver / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:06:00

Brosch med bärnsten, Ø41mm, stämplad Nils Erik From (1908-1986), Danmark, 925/1000 silver Vikt: 17,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95042

300 kr

Budledare: 42896395 Antal bud: 1

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:05:30

Brosch, 65x36mm med gula stenar, två lösa, nagg, en sten saknas, förgylld, stämplad CH, importstämpel, 925/1000 silver Vikt: 12,9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95041

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:05:00

Kedja, Pansar, längd 38cm, Balestra, förgyllt 925/1000 silver Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95040

25 kr

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:04:30

Collier med konstgjorda pärlor, längd 46cm, Mallorca, 925/1000 silver Vikt: 9 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95039

50 kr

Stänger: 2024-06-18 13:04:00

Ett örhänge, fjäder, längd 30mm, emalj, stämplat VP, clips, 925/1000 silver Vikt: 3,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95038

50 kr

Silver / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:03:30

Ett örhänge, Ø18mm, Daisy, vit emalj, Anton Michelsen, Danmark, sliten förgyllning, nagg på emalj, skruvlås skevt,  925/1000 silver Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95037

Silver / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:03:00

Ett par örhängen, Ø18mm, Daisy, vit emalj, Anton Michelsen, Danmark, sliten förgyllning, nagg på emalj, skruvlås, 925/1000 silver Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95036

Silver / Örhängen Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:02:30

Brosch, Ø42mm, Daisy, vit emalj, skadad, Anton Michelsen, Danmark, 925/1000 silver Vikt: 17,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95035

350 kr

Silver / Broscher Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:02:00

Minnesmynt 100kr, Sveriges Riksdag Helgeandsholmen, 1983, plastetui defekt, 925/1000 silver Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95034

125 kr

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:01:30

Hänge med diamanter 6xca0,03ct, längd: 13mm, bredd: 6,8mm, vitguld, 14K  Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95033

700 kr

Guld / Hängen & berlocker Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:01:00

Hänge med camé, längd: 25,5mm, bredd: 20,2mm, 14K Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95032

500 kr

Budledare: stadium80 Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-18 13:00:30

Minnesmynt, 50kr, All offentlig makt i Sverige utgår från folket, 1975,  plastetui, 925/1000 silver Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE16.20240618.A95031

Silver / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-18 13:00:00