Träffar: 3772   « Föregående 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 189 Nästa »

6 Bägare/Glas på fot med trä, 9cm, Ø8cm, gravyr, nysilver, GAB,  bruttovikt 549,5g Vikt: 549,6 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33005

25 kr

Silver / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:37:30

6 Underlägg, 8cm, TES, år 1948, S800/1000 Vikt: 143,9 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33006

1 100 kr

Budledare: roykho65 Antal bud: 4

Stänger: 2024-04-30 14:38:00

Sockersked, 11cm, S800/1000 Vikt: 19,5 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33007

125 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:38:30

Salt och Pepparkar, 6cm, Norge, S800/1000 Vikt: 32,6 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33008

225 kr

Stänger: 2024-04-30 14:39:00

Armband med stenar, 18,5cm, bredd 15mm, GK, år 1962, S800/1000 Vikt: 39,2 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33009

325 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 6

Silver / Armband Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:39:30

Brosch, 5,5cm, år 1952, S800/1000 Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33010

50 kr

Budledare: cina_66 Antal bud: 1

Silver / Broscher Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:40:00

Ring med sten, justerbar, Ø19 nu, B&H, år 1972, S925/1000 Vikt: 7 g

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33011

150 kr

Budledare: felmar Antal bud: 4

Silver / Ringar Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:40:30

2 Tallrikar/Fat med handtag, Gustavsberg, Ranka, handmålad nr 47, Ø17cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33012

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:41:00

2 Ytterkrukor, Rörstrandia av Rörstand, 10cm, Ø12cm uppe, 7,5cm i botten Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33013

200 kr

Budledare: byt97 Antal bud: 4

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:41:30

Figurin, stengods, Lisa Larsson, Malin, 18,5cm, etikettmärkt, signerad, ur serien Larssons ungar i produktion 1962-1980 Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33014

Konst & antikviteter / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:42:00

Urna med lock, 23cm, öppning 7cm, Japan, Satsuma-stil, 1900-tal, märkt i botten Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33015

Konst & antikviteter / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:42:30

Handdocka, Steiff, Kanin, 35x16x13cm, ca 1950-tal, fint skick, nr 3480/40Tyskland, Plush Bunny Puppet Collectible Vintageand,

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33016

Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:43:00

Handväska Adax, 20x14x4,5cm, svart läder, serienummer 265104, dustbag

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33018

300 kr

Budledare: piccolo Antal bud: 8

Fashion / Väskor Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:44:00

Mugg, Mumin, Mymlans mamma / Mymmelin äiti (2012). Motivet kommer från serien

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33019

Stänger: 2024-04-30 14:44:30

Mugg, Mumin, Lilla My fick en ny mugg på våren 2015. Den röda muggen är den tredje som föreställer Lilla My. Tillverkningen av muggen upphörde 2021, Stämplad, Arabia, Finland, höjd 8cm, Ø8,5cm, rymmer 0,3L, samt infomationsblad, QC0320, nr 7

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33020

Stänger: 2024-04-30 14:45:00

Mugg, Mumin, Mumintrollet grön (2019). Motivet kommer från serien

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33021

Stänger: 2024-04-30 14:45:30

Mugg, Mumin, Moominhouse, stämplad, Arabia, Finland, höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L, för att fira 70 år med Mumintrollen lanserade Arabia en mugg som heter Muminhuset. Även om det är en speciell mugg så tillverkas den fortfarande, CR0321, nr 68

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33022

Stänger: 2024-04-30 14:46:00

Mugg, Mumin, Muminpappan fick sin nya mugg 2014. Den här gången var bakgrundsfärgen mörkblå, och muggen utgick 2022, stämplad by Arabia, Finland, höjd 8 cm, rymmer 30cl, porslin, QC0320, nr 65

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33023

Stänger: 2024-04-30 14:46:30

Mugg, Mumindagen, denna specialmuggen släpptes på Tove Janssons födelsedag, den 9 augusti 2021, stämplad by Arabia, Finland, höjd 8 cm, rymmer 30cl, porslin, CR0221, nr 98, i kartong

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33024

Stänger: 2024-04-30 14:47:00

Agenda hållare till almanacka, Mulberry, brunt skinn, 19,5x13,5x3cm, med dragkedja runt

Auktionsnummer: SE11.20240430.A33025

400 kr

Budledare: pampam Antal bud: 1

Fashion / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-04-30 14:47:30