Träffar: 3322   « Föregående 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 167 Nästa »

Auktionsnummer: SE1.20240501.R76926

Militaria, vapen & medaljer Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:09:30

Auktionsnummer: SE1.20240501.R72750

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:10:00

Portfölj med två inklistrade färglitografier signerade av Peter Dahl, Carl Michael Bellman

Auktionsnummer: SE1.20240501.R74654

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:10:30

Tavla akvarell Stephan Gip, staket, bildyta 28x39cm. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240501.R73798

275 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:11:00

Ett par kandelabrar, tenn, Danskt handarbete Eneret 3-armade, höjd 28,5cm. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R74812

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:11:30

Skulptur, Hanne Dreutler, studio Åhus, år 1996, Märkt HD-A2, höjd 32cm, glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R77894

300 kr

Budledare: stefcio63 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:12:00

Bok, Folio, Carl Johan Billmark, Chateau royal d'Ulriksdal, Paris, Litograferat titelblad, 17 tonlitograferade planscher, samtliga verk ej fullständigt genomgångna. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240501.R74731

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:12:30

Tavla, blandteknik på papper, Rune Jansson, signerad och daterad 2003 med blyerts, 20,5x26cm, ej examinerad ur ram.    Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R80258

Stänger: 2024-05-01 19:13:00

Ett par kandelabrar, troligen 1920-30tal, nysilver, (ej märkta), bucklor/lagningar, höjd ca 38cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R72844

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:13:30

Portfölj, Mulberry, brunt präglat skinn med mässingsdetaljer, nycklar till lås medföljer, 1990-tal, slitage samt fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R76791

Fashion / Väskor Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:14:00

Vas, klarglas, stram nedåt avsmalnande form, fot med slipat rutnät i relief, formgiven av Vicke Lindstrand för Kosta, signerad och numrerad 46671, 1960/ tidigt 1970-tal, höjd ca 23cm, några nagg.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240501.R74755

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:14:30

Tavla, blandteknik på papper, Alexander Clemens Wetterling (1796-1858), signerad Wetterling, dagmått 14x23,5cm, ej examinerad ur ram, gulnad, skadad ram.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R77947

Stänger: 2024-05-01 19:15:00

Herr och Fru WC, Ifö, längd 11cm, stengods, Stig Carlsson, Bromölla  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240501.R75723

100 kr

Budledare: carina_63 Antal bud: 4

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:15:30

Tavla litografi Erol Akyavas ur serien

Auktionsnummer: SE1.20240501.R72837

100 kr

Budledare: ebba1 Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2024-05-01 19:16:00

Auktionsnummer: SE1.20240501.R72838

100 kr

Budledare: ebba1 Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-01 19:16:30

Glasskål/potta, Monica Backström, Boda glasbruk, 4944/250, höjd 13cm, Ø 22,5cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240501.R72012

Stänger: 2024-05-01 19:17:00

Vas, B&G, Made in Denmark, Copenhagen porcelain, #678, höjd ca 13,5cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240501.R79988

25 kr

Budledare: sleepy_time Antal bud: 2

Stänger: 2024-05-01 19:17:30

Kedja, ärtlänk, längd: 66,5cm, bredd: 2mm, 18K Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE2.20240502.A79210

1 600 kr

Budledare: kusaa Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2024-05-02 11:00:00