Träffar: 3512   « Föregående 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 176 Nästa »

Samlarmynt Rembrandt

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61929

500 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 15:58:00

Samlarmynt Rembrandt

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61930

500 kr

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 15:58:30

Kedja Venezia, längd: 47,5cm, bredd: 0,9mm, silver 925/1000 Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61931

50 kr

Silver / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2024-05-15 15:59:00

Ett par örhängen, 15x15mm, repiga, något skeva stift, stoppar i metall, silver 925/1000 Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61932

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-15 15:59:30

Medaljer, 18st, olika motiv av Rembrandts verk, utgivna av Franklin Mint AB, repor, fodral, silver 925/1000 Vikt: 1187,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61933

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 16:00:00

Ring med dekor, stl: 16½, bredd: 3,6-9,8mm, något skev, silver 925/1000 Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61934

75 kr

Budledare: kotodx Antal bud: 2

Silver / Ringar Solna

Stänger: 2024-05-15 16:00:30

Bordsgafflar 12st, Sachsisk, 17,5cm, bruksskick, silver 830/1000 Vikt: 483,5 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61935

3 400 kr

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:01:00

Bordsskedar 12st, Sachsisk, 18cm, bruksskick, silver 830/1000 Vikt: 494,9 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61936

3 400 kr

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:01:30

Bordsknivar 12st, Sachsisk, 20,5cm, blad i rostfritt stål, bruksskick, silver 830/1000, bruttovikt 779,5g Vikt: 779,5 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61937

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:02:00

Tyglinda för silverbestick, Guldsmedernas silveretui Guldsmedsförbundet, 12st, maxlängd ca 22,5cm, grönt tyg Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61938

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:02:30

Tyglinda för silverbestick, Guldsmedernas silveretui Guldsmedsförbundet, 12st, maxlängd ca 21,5cm, grönt tyg

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61939

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:03:00

Tyglinda för silverbestick, Guldsmedernas silveretui Guldsmedsförbundet, 12st, maxlängd ca 20cm, grönt tyg

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61940

75 kr

Budledare: staffan2 Antal bud: 4

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:03:30

Diverse bestick, gravyrer, slitage, ett knivblad i stål, silver 813/1000, bruttovikt 1434,3g Vikt: 1434,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61941

9 600 kr

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:04:00

Skedar, 3st, 9-14cm, slitage, silver 830/1000 Vikt: 33,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61942

225 kr

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-15 16:04:30

Gräddsnipa höjd 11cm, sockerskål höjd 12cm, bordssked 18cm, Ryska stämplar, gravyrer, ojämnheter, skevheter, silver 875/1000 Vikt: 615,4 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61943

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 16:05:00

Medaljer, 30st, olika motiv av Rembrandts verk, utgivna av Franklin Mint AB, repor, fodral, silver 925/1000 Vikt: 1979,4 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61944

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 16:05:30

Karaff med propp, Erik Höglund, ur serien

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61945

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-15 16:06:00

Ett par örhängen creoler, Ø7,4mm, ena med små skador, silver 925/1000  Vikt: 6,6 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61946

50 kr

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-15 16:06:30

Ett par örhängen, 22,9x2mm, något skeva, saknar stoppar, silver 925/1000 Vikt: 4,9 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61947

50 kr

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-15 16:07:00

Ett par örhängen kulor, Ø5mm, stoppar i metall, små bucklor, silver 925/1000 Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE18.20240515.A61948

25 kr

Silver / Örhängen Solna

Stänger: 2024-05-15 16:07:30