Träffar: 3758   « Föregående 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 188 Nästa »

Skål med lock

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1721

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:09:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1722

Stänger: 2024-05-19 12:09:30

Ljuslykta, Savoy, Alvar Aalto för Iittala, klarglas, märkt och etikettmärkt, höjd 3,5, 13x10cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1723

50 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:10:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1724

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:10:30

Skål med lock, Paju, design Anja Jaatinen för Arabia, handmålad dekor, 1970-tal, signerad, höjd 10cm, etikettrester

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1725

Stänger: 2024-05-19 12:11:00

Vas och skål på fot, Staffan Gellerstedt (född 1944), blå och orange marmorerad glasmassa, signerade, skålens höjd 10, diameter 20, vasens höjd 22cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1726

Stänger: 2024-05-19 12:11:30

Vas, Bay, Västtyskland, 1970-tal, retro, stämpelmärkt, blå och brun glasyr, höjd 14cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1727

25 kr

Stänger: 2024-05-19 12:12:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1728

125 kr

Budledare: olinz6666 Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-19 12:12:30

Vas, Staffan Gellerstedt (född 1944), dekor i blått och orange, signerad och daterad 1996, höjd 30,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1729

Stänger: 2024-05-19 12:13:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1730

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:13:30

6 Mynt, Elizabeth II Isle of Mann 1997, 2 st Astrid Lindgren Pippi Långstrump och Tommy & Annika, Kungabröllopet 1976, Gustaf V Sveriges Riksdag 1435-1935, Gustav VI Adolf Till Minne av Tvåkammarriksdagens tillkomst 1866-1966, silver 400-925/1000 Vikt: 126 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1731

Stänger: 2024-05-19 12:14:00

4 Mynt, Stockholms Slott 250 år, Kungaparets 25-åriga bröllopsdag, Kung Carl XVI Gustaf och Kronprinsessan Victoria, Dag Hammarskjöld, i etuier, nominellt värde 200 kr, diameter 36mm, silver 925/1000 Vikt: 108 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1732

Stänger: 2024-05-19 12:14:30

Gräddkanna, Fågel Blå, Rörstrand, dekor av fågel i blått, höjd 6,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1733

25 kr

Budledare: catli Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-19 12:15:00

Armband, ormlänk, längd 18,5cm, bredd 3mm, silver 925/1000 Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1734

50 kr

Budledare: magus123_ Antal bud: 1

Guld / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:15:30

Armband, Bismarck, med två berlocker i form av bil och klot, längd 19cm, bredd 5mm, silver 830/1000 Vikt: 14,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1735

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:16:00

Ring med markasiter, stl 16½, bredd 2-10mm, något skev, silver 925/1000 Vikt: 3,7 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1736

25 kr

Silver / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:16:30

Armband, längd 19cm, bredd 6mm, slitage, silver 925/1000 Vikt: 9,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1737

75 kr

Budledare: janne336 Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-19 12:17:00

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1738

75 kr

Budledare: janne336 Antal bud: 4

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:17:30

Ring, Penti Sarpaneva, Finland 1970-tal, brons, ställbar storlek ca 16-17, bredd 6-15mm

Auktionsnummer: SE25.20240519.A1739

175 kr

Fashion / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-05-19 12:18:00

Halskedja cordell vitguld, längd 47,5 cm, bredd 1,5 mm, 18K, lås ej guld Vikt: 4,6 g

Auktionsnummer: SE77.20240519.A1366

2 400 kr

Guld / Kedjor & collier Växjö

Stänger: 2024-05-19 14:00:00