Auktion pågår nu, 169 st utrop

Träffar: 4338   « Föregående 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 217 Nästa »

Collier Bismarck 44cm bredd 4-8mm silver 925/1000  Vikt: 15,4 g

Armband Bismarck 18,5cm bredd 5mm silver 925/1000  Vikt: 7 g

Diverse silver, 830-835/1000  Vikt: 31 g

Tändare Ronson Made in England, 1900-tal, fungerar ej, i behov av renovering

Tändare Ronson Made in Eng...

Tändare Ronson Made in England, 1900-tal, med graverat monogram, fungerar ej, i behov av renovering

Tändare Ronson Made in Eng...

Slipshållare längd 50mm, gravyr, K&EC, 18K Vikt: 5 g

Slipshållare längd 50mm, ...

4 st Hängen, med vita stenar silver 835-925/1000 Vikt: 11,1 g

4 st Hängen, med vita sten...

Collier med turkosa stenar ca 43cm bredd 7mm, silver 835/1000 Vikt: 13,1 g

Kedja Venezia 55cm bredd 1mm silver 925/1000 Vikt: 3,6 g

Brosch i äldre stil, skiva i blå sten/glas, 40x33mm, silver 830/1000 Vikt: 10,9 g

Brosch i äldre stil, skiva...

Ring med blå sten stl 16½, oxiderad, silver 835/1000  Vikt: 1,9 g

Ring med blå sten stl 16½...

Armband 18,5cm bredd 4mm, silver 925/1000 Vikt: 9,5 g

Diverse silver, bland annat hänge mussla, delvis defekt (små vikskador samt hänge med slitage) silver 830-925/1000  Vikt: 35,9 g

Hänge med slipad vit sten (troligen bergkristal), 19x37mm, Finland, ca 1970-tal, svenska importstämplar, silver 925/1000  Vikt: 3,1 g

Hänge med slipad vit sten ...

Fickur Gardiner Reading Ø40mm boett nr. 11413, går ej (nyckel saknas), ca 1880-tal, romersk urtavla, silver märkt" Fine silver och argent",

Fickur Gardiner Reading Ø4...

Hänge i form av atlantångare märkt "M/S Kungsholm", längd 31mm, 9K Vikt: 2,8 g

Hänge i form av atlantång...

Mynt Sovereign Edward VII 1905 Storbritannien Ø22mm, med repor bruksspår, 21,6K (900/1000)  Vikt: 8 g

Diverse guld, defekt, gravyr 18K  Vikt: 15,6 g

UTGÅR

Armband Pansar med bricka 22cm bredd 8mm, silver 925/1000 Vikt: 21,5 g