Träffar: 4510   « Föregående 1 ... 200 201 [202] 203 204 ... 226 Nästa »

Serveringssked/ragusked, Åbo Finland, otydlig årsstämpel, längd 25cm, gravyr, oputsad, etui medföljer, silver 813/1000 Vikt: 80,4 g

Serveringssked/ragusked, Å...

Bestick, Finland 1928-1931, uppläggningsgaffel, kompottsked, strösockersked, gravyr, två etuier medföljer, längd 14-16cm, silver 813/1000 Vikt: 66,4 g

8 Matskedar, Finland 1920-30-tal, längd 20cm, gravyr, silver 813/1000 Vikt: 355,2 g

Hänge, hjärta, defekt buckligt 18K  Vikt: 0,8 g

Hänge, hjärta, defekt buc...

18 Teskedar/Kaffeskedar, Finland 1920-30-tal, längd ca 12,2-12,3cm, gravyr, två etuier medföljer, silver 813/1000 Vikt: 263,9 g

6 Dessertskedar & 1 Såsslev, Finland 19-50-tal, längd 15,5-16,5cm, gravyr, silver 813/1000 Vikt: 207,4 g

6 Dessertskedar & 1 Såssle...

Kedja Figaro 51cm bredd 2mm, 9K Vikt: 5,1 g

Hänge hjärta 7x12mm, 18K Vikt: 0,4 g

Hänge hjärta 7x12mm, 18K ...

Hänge hjärta 6x12mm, 18K Vikt: 1,3 g

Hänge hjärta 6x12mm, 18K ...

Ett par örhängen, creoler Ø17mm, 18K Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen, creoler...

Kedja Venezia 38cm bredd 1mm 18K Vikt: 2,5 g

Kedja Pansar 39cm bredd 1mm, GFAB, 18K Vikt: 1,6 g

6 Knivar, Finland 1930-tal, längd 16,5cm, rostfria blad, skaft av silver, ett blad något löst, gravyr, etui, silver 813/1000, bruttovikt  Vikt: 200,4 g

Kedja Pansar 52,5cm bredd 1mm, 18K Vikt: 3,1 g

Damur, Tissot, Ø19mm, stål, troligen 1930-1940-tal, hårt uppvriden, möjligen servicebehov, fläckig urtavla, repigt glas, gravyr, slitage, etui av bakelit medföljer

Damur, Tissot, Ø19mm, stå...

Vas, fältspatsporslin, märkt ALP SWEDEN, handmålad dekor, 1950-tal, invändiga glasyrmistor, höjd 18cm

Vas, fältspatsporslin, mä...

Vas, Ingrid Atterberg, Upsala-Ekeby, Corso, modellnummer 2152, i produktion 1954-1960, nagg, höjd 20cm

Armband X-länk 21cm bredd 8mm, SMH (Hallberg Guldvarufabrik) Köping 1966  Vikt: 11,3 g

Armband X-länk 21cm bredd ...

Ett par örhängen droppformade längd 18mm, 18K Vikt: 1,3 g

Ett par örhängen droppfor...