Träffar: 4190   « Föregående 1 ... 205 206 [207] 208 209 210 Nästa »

Armband, längd: 20cm, bredd: 2,8mm, repor, 14K  Vikt: 3,1 g

Armband, längd: 20cm, bred...

Collier halvstelt, längd: 46,5cm, bredd: 4,5mm, brott samt ojämnheter i länk, 18K Vikt: 17,2 g

Collier halvstelt, längd: ...

Carmoséring med safir och diamanter 10xca0,005ct 8/8 slipning, stl 17, bredd: ca 1-11mm, Guldfynd, 18K  Vikt: 2,7 g

Carmoséring med safir och ...

Pärlcollier med sötvattenspärlor, längd 45cm, lås i vitmetall med utstickande trådar

Pärlcollier med sötvatten...

Pärlcollier med sötvattenspärlor, vitmetall med vita stenar, längd 45cm, märke Lbvyr

Pärlcollier med sötvatten...

Pärlcollier treradigt med odlade semi-barocka pärlor ca Ø6,5-7,2mm, längd: ca 40cm i kortaste raden, slitage på pärlor, svensk importstämpel, säkerhetskedja och lås med rosa stenar i vitguld 18K Vikt: 72,3 g

Pärlcollier treradigt med ...

Pärlcollier med odlade pärlor ca Ø6-6,5mm, längd: ca 80-85cm, rosa lyster, ytskador, utan lås

Pärlcollier med odlade pä...

Kedja, Pansar, längd 45cm, bredd 2,9mm, 925/1000 silver Vikt: 11,6 g

Kedja, Pansar, längd 45cm,...

Kedja, Pansar, längd 50cm, bredd 5,7mm, 925/1000 silver Vikt: 40,3 g

Kedja, Pansar, längd 50cm,...

Hänge, tjur, längd 18mm, 925/1000 silver Vikt: 3,4 g

Hänge, tjur, längd 18mm, ...

Pärlcollier med odlade pärlor ca Ø5-5,8mm, längd: 83cm, 12st färgade, i behov av omträdning, lås i 14K  Vikt: 30,3 g

Pärlcollier med odlade pä...

Ring med rosmotiv, bredd 34,5mm, skena av, 1 örhänge 11,9mm, 925/1000 silver Vikt: 9,9 g

Collier, dubbelpansar, längd 50,5cm, bredd 9,5mm, 925/1000 silver Vikt: 63,9 g

Collier, dubbelpansar, län...

Collier, längd 48cm, bredd 7,4mm, 925/1000 silver Vikt: 49,7 g

Collier, längd 48cm, bredd...

Sked, Georg Jensen, modell: Cactus, ca 13,5cm, repor, silver 925/1000 Vikt: 34,8 g

Såssked, modell: Svensk spetsig, 19,5cm, Guldsmedsaktiebolaget GAB, repor, silver 830/1000  Vikt: 64,2 g

Såssked, modell: Svensk sp...

Sked med genombruten dekor, 13,5cm, AB Gense, silver 830/1000 Vikt: 19,2 g

Kompottsked med genombruten dekor, 16cm, delvis förgylld, silver 830/1000 Vikt: 31,7 g

6 Matskedar, modell: Disa, 18cm, Markströms Guldsmeds Ab, silver 830/1000 Vikt: 215 g

Herrur, Certina, 18K, quartz (i behov av batteribyte), 33,5mm, datum, refnr: EOL.158.9289.68, snr: PCV3BQAJH, safirglas, svart läderband, nit och redlighetsgravyr, cert 2020, manual, box