Träffar: 206   « Föregående 1 ... 8 9 [10] 11 Nästa »

Juldekoration Georg Jensen, 8x8,5cm, guldpläterad mässing, år 2000, folder, tillhörande etui.

Juldekoration Georg Jensen, 10,5x6,5cm, guldpläterad mässing, år 1994,  tillhörande etui.

3 figuriner Nao, flicka som dansar 21cm, syskonpar med paket 22cm, flicka med paraply 18cm, Spanien. Skickas med postpaket.

Figurin Lladro, flicka med tupp 19,5cm, Spanien. Skickas med paket.

Figurin Lladro turturduvor, 12cm, bredd 13x20cm, Spanien. Skickas med postpaket.

11 vitvinsglas Orrefors Intermezzo, höjd 20cm. Skickas med postpaket.

Akustisk gitarr Richwood, modell RD17CE, serienr 3249120506860, inbyggd mikrofon Fishman (något glapp i knapparna) hårt fodral. Skickas med postpaket.

2 Tavlor Lasse Åberg, repr...

Tavla, oljemålning på pannå, Nisse Zetterberg, signerad och daterad 1977, 41x50cm, lös ur ram, smärre defekter på ram Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, oljemålning på pan...

Ring, Ø15, Ole Lynggaard, diamant ca 0,01ct, bredd:3mm,  vitguld, nyskick, 18K Vikt: 5,4 g

Ring, Ø15, Ole Lynggaard, ...

Målning blandteknik, Jens Kjaer signerad,  motiv "8", bildmått: 25x20cm, rammått: 53x43, fläckar på passepartout, skavmärke/slitage på ram. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Målning blandteknik, Jens ...

Kristallskål Sven Palmqvist, 7cm, Ø19,5cm, Orrefors nr 4192-191. -Finns för visning på Amiralsgatan Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Kristallskål Sven Palmqvis...

Figurin Wallendorf 1764, Tyskland, barn med boll, 15x12,5cm. Vikt: 0 g

Form med handtag, Höganäs, 6cm/Ø18cm. Vikt: 0 g

Form med handtag, Höganäs...

Tavla, Tage Nilsson Limhamn, olja på pannå, signerad TN, motiv landsbygd med gårdshus, bildmått 53x28cm, ram 72x47cm. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Litografi Bengt Böckman, golfmotiv 11/199, bladmått 46x39cm, ramad. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Litografi Bengt Böckman, g...

Litografi Carl Gunne, 101/235 signerad Gunne 64, inramad 47x38cm, gulnad Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Figurin Nao, Spanien, flicka med blomsterkorg, 24cm. Vikt: 0 g Skickas med paket.

Skål Kosta Boda, Kjell Engman , signerad, referens 58713  höjd ca 10cm, Ø ca 17cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål Kosta Boda, Kjell Eng...