Auktion pågår nu, 42 st utrop

Träffar: 409   [1] 2 3 ... 21 Nästa »

Knut Hanqvist (1904-1981), Olja på duk, "I trädgården", Signerad och daterad K. Hanqvist - 42, Bildmått 45x54,5cm, Slapp duk.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, Berndt Wennström (1945-), Mötesplats, grafiskt blad numrerad 17/260, signerad och daterad -88, motivets mått 46,5x41cm exklusive passerpartout Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Tavla, Berndt Wennström (1...

Figurin, häst, klarglas med underfång i rödorange, höjd: 28cm, bredd: 24cm, osignerad och omärkt, litet nagg samt tillverkningsdefekt i svans, SKICKAS EJ Vikt: 0 g

Figurin, häst, klarglas me...

Tavla, Bengt Lindström (1925-2008), figurkomposition, carborundumetsning, signerad och numrerad 64/99, bladets mått 69x89cm, gulnad i blad, repor och stötmärken på ram, något lossnad tejp på baksida Vikt: 0 g Skickas med Bussgods eller PostNord

Tavla, Bengt Lindström (19...

Tavla, Lars Lerin (1954-), grafiskt blad, Tre måsar, Lofoten, numrerad 129/199, motivets mått 25x21cm, mått inklusive ram ca 36x31cm, inramad i silverfärgad ram med glas, signerad Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Objektiv Sigma, 50mm F1.4 DG HSM Art, snr: 53057223, linsskydd, motljusskydd Sigma 50mm 1:1.4 DG Ø77mm LH830-02, passar till Nikon, fodral, originalkartong Vikt: 0 g

Hänge, 23,8mm, bredd 29mm, silver 925/1000 Vikt: 5,9 g

Hänge, 23,8mm, bredd 29mm,...

Hänge hjärthalva, 21,7mm, bredd 8,8mm, silver 925/1000 Vikt: 1,2 g

Hänge hjärthalva, 21,7mm,...

Cigarettetui, 74x58mm, repor, fläckar, silver 900/1000 Vikt: 65,3 g

Vas Capsule Bird, Morgan Persson, Målerås, numrerad 44114, 1/99, ca höjd 55cm, glas, kartong med slitage Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Mugg, höjd ca 61mm, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 61,6 g

Mugg, höjd ca 61mm, gravyr...

Pokalglas/vinglas, Open Minds, Artist Collection, Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, signerad och numrerad 98823, etikettmärkt, höjd 24cm, handmålat glas Vikt: 0 g

Fickur, manuell, Ø50mm, boett-nr: C179599, liten sekundvisare, innerboett i silver, gravyr, bucklig, skadad urtavla, saknar upphängningsanordning, boett sitter löst, 800/1000 silver, bruttovikt: 81,2g Vikt: 0 g

Fickur, manuell, Ø50mm, bo...

9 Mynt, 2 kronor, Ø 31mm, olika år, silver 800/1000 Vikt: 135 g

9 Mynt, 2 kronor, Ø 31mm, ...

2 Mynt, 5 kronor, Ø 36mm, Sveriges Riksdag 1435 - 1935, silver 900/1000 Vikt: 50,1 g

2 Mynt, 5 kronor, Ø 36mm, ...

Snurrebussar, omaka, silver 830-925/1000 Vikt: 0,4 g

Träslev med målad dekor, 20cm. Vikt: 0 g

Träslev med målad dekor, ...

Skål, Kosta Boda, Atoll av Anna Ehrner, höjd 7,5cm, Ø 17,5cm, glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Skål, Kosta Boda, Atoll av...

2 st Fat, ca Ø23,5-24cm, handmålade organisk dekor, upphängningsögla, stengods, nagg.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

2 st Fat, ca Ø23,5-24cm, h...

Burk med lock, Piffi, formgivare Britta Mellander-Jungermann, för Uppsala Ekeby, höjd ca 10-12cm, krackelering, märkt.  Vikt: 0 g

[1] 2 3 ... 21 Nästa »