Träffar: 86   « Föregående 1 2 [3] 4 5 Nästa »

Kockkniv GLOBAL G-100/AN, specialutgåva 35 års jubileum från Yoshikin (2020), 19 cm, total längd 31,5 cm, oanvänd i originalförpackning, mycket fint skick

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24997

Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:19:00

Konstglas - Vas, Leif Persson - Strömbergshyttan, studioglas, tillverkad 1999, höjd 22,5 cm, grön glasmassa med flerfärgad dekor, signerad undertill i botten + märkt med etikett, fint skick utan anmärkning, vikt 3750 gram Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE74.20240507.A24999

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:19:30

Diamantring, 18K guld, Diamant 0,07ct (stämplad på skenans insida), SMYCKA, svensk kontrollstämpel, Ø17,0 mm, bredd 2-5 mm, fint skick Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25000

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:20:00

Armband, 18K guld, Korridorliknande modell, Norens Guldatelje (HÅN), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 20,5 mm, fint skick Vikt: 63,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25002

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:20:30

Halskedja X-länk, 18K guld, doserad modell, defekt - ojämnheter Vikt: 10,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25003

5 700 kr

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:21:00

Slaglåspistol 1800-tal, kolv i trä med delvis grov skuren dekor, längd 29 cm, fungerande mekanismer, slitage, delvis rostanlupen, bruksskick, vikt 375 gram

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25004

Militaria, vapen & medaljer Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:21:30

Halskedja Pansar, 18K guld, Balestra Italien, svensk kontrollstämpel, längd 38,0 cm, bredd 1,3 mm, mycket fint skick Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25005

Stänger: 2024-05-07 19:22:00

Bajonett, Tyskland, sannolikt m/(18)93, Simson & Suhl, längd strax under 38 cm, fungerande mekanism, svag fragmentarisk numrering, saknar balja, senare bemålning på handtag (kan avlägsnas), för övrigt i bruksskick, vikt 390 gram Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25006

Stänger: 2024-05-07 19:22:30

Huggare, 1700-tal, fäste i mässing, ej komplett, bygelfäste/parerplåt saknas, klinga med grova rostskador, längd 72 cm, vikt strax under 500 gram  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25007

Stänger: 2024-05-07 19:23:00

Militär stålhjälm, sannolikt Sverige m/21, emblem Tre Kronor saknas, invändigt med inredning & hakrem, bruksmärken, färgslitage, vikt strax under 1250 gram Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25008

Stänger: 2024-05-07 19:23:30

Klackring, 18K guld, Diamant 0,02ct - graverat på skenans insida, otydlig tillverkarstämpel, ortstämpel troligtvis Åhus, Ø18¼ mm, bredd 5,5 mm, fint skick, borttag av gravyr ingår Vikt: 7,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25009

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:24:00

Diverse smycken, 18K guld, monogram, gravyrer Vikt: 11,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25010

6 400 kr

Guld / Övriga smycken Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:24:30

Örhängen, 18K guld, Diamanter 4 x 0,005ct, örhängenas diameter 6,5 mm,  originalploppar, fint skick Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25011

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:25:00

Ring, 18K guld, defekt - slitage, gravyr Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25012

2 000 kr

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:25:30

Diverse guldsmycken, 18K, defekter, trasiga öglor, bucklor Vikt: 12,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25013

7 100 kr

Stänger: 2024-05-07 19:26:00

Hänge Kinesiskt tecken, 18K guld, Guldfynd (GFAB), längd 14 mm, bredd 9 mm, fint skick Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25014

200 kr

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:26:30

Halskedja Venezia, 8K guld (333/1000), defekt - ojämnheter Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25015

750 kr

Stänger: 2024-05-07 19:27:00

Hänge, 18K guld, odlad större Pärla Ø ca 13 mm, blåvitrosa ton, god lyster, längd inkl. ögla 52 mm, bredd 15 mm, tjocklek 13 mm, fint skick Vikt: 8,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25016

Stänger: 2024-05-07 19:27:30

Armband X-länk, 18K guld, Ädelsmycken Aktiebolag (ÄSA), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 19,0 cm, bredd 14 mm, fint skick Vikt: 20,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25017

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-07 19:28:00

Hänge Medaljong / Fotogömma, 18K guld, mönstrad framsida, slät baksida, längd inkl. ögla 33 mm, bredd 19 mm, tjocklek 6 mm, fint skick, ett plexiglas saknas, bruttovikt 4,4g

Auktionsnummer: SE74.20240507.A25018

Stänger: 2024-05-07 19:28:30