Träffar: 4416   « Föregående 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 221 Nästa »

Ett par Ljusstakar,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1995

175 kr

Budledare: faye_95 Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:26:00

Ett par örhängen i vitguld med odlade sötvattenpärlor samt vita stenar 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1996

1 400 kr

Guld / Örhängen Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:26:30

Ett par örhängen med lila stenar längd 29mm, GHA 18K Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1997

900 kr

Stänger: 2024-06-16 11:27:00

Ett par örhängen med lila stenar, längd 25mm bredd 10mm, krokmodell, GHA, 18K Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1998

950 kr

Stänger: 2024-06-16 11:27:30

Hänge med slipad lila sten 9x20mm, GHA 18K Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1999

250 kr

Guld / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:28:00

Ring med slipad lila sten stl 17¼ bredd 1,5-7mm, GHA 18K Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2000

1 400 kr

Budledare: sofokles Antal bud: 2

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:28:30

Armband Bismarck 19cm bredd 4mm, GHA 18K  Vikt: 7 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2001

4 400 kr

Guld / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:29:00

Diverse guld, med pärlor, mestadels defekt 18K  Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2002

2 600 kr

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:29:30

Skål,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2003

50 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:30:00

Collier Bismarck 50,5cm bredd 4-6mm, GFAB, 18K Vikt: 19,5 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2004

12 000 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:30:30

Hängsmycke, s k Trollkula, Jockmokkstenn, längd ca 46cm, kedjan är ej öppningsbar/har inget lås

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2005

50 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:31:00

Parti silver, manschettknapp och hänge i form av ängel med liten vit sten, hängets höjd inklusive öglan15mm (ostämplat), silver 830/1000 Vikt: 10 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2006

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:31:30

Slev med träskaft, hamrad dekor, sannolikt 1970-tal, längd 16cm, stämplad 925, silver 925/1000 Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2007

Silver / Bestick Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:32:00

Herrur Gezet Plana 18K Ø33mm, 21 jewels, manuell (går men möjligt servicebehov), cal 72, repigt plastglas, urtavla med små fläckar, ca 1960-tal, med slitet läderband, repor på boett, bruttovikt 31,3g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2008

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:32:30

4 Kaffekoppar, 6 kaffefat,

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2009

Stänger: 2024-06-16 11:33:00

Skålfat, Västtyskland 1950-60-tal, dekor av handmålade ränder, höjd 5, längd 30cm, smärre slitage

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2010

Stänger: 2024-06-16 11:33:30

Vas, Mari Simmulson (1911-2002), dekor av blommor, stämpelmärkt, modellnummer 1034/???, höjd 21cm, invändig smuts

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2011

Stänger: 2024-06-16 11:34:00

Tavla, olja på duk, Fiskeby vid havet, signerad D. Höckert (Dan Höckert), daterad 1891, olja på duk, bildstorlek 26x19cm, förgylld ram från samma tid, litet hål i duken, smärre fläckar Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2012

Konst & antikviteter / Måleri Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:34:30

Oljelampa på fot, tenn, graverat monogram HM och daterad 1856, otydlig stämpel, bucklor

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2013

125 kr

Konst & antikviteter / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:35:00

Vas, pokalformad, Markströms, Uppsala 1924, höjd 15cm, bucklig fot, repor, ristat personnummer, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 185 g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2014

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:35:30