Auktion pågår nu, 558 st utrop

Träffar: 3265   « Föregående 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 164 Nästa »

Ljuslykta, Savoy, Alvar Aalto för Iittala, klarglas, märkt och etikettmärkt, höjd 3,5, 13x10cm

Skulptur, fågel, formgiven...

Skål med lock, Paju, design Anja Jaatinen för Arabia, handmålad dekor, 1970-tal, signerad, höjd 10cm, etikettrester

Skål med lock, Paju, desig...

Vas och skål på fot, Staffan Gellerstedt (född 1944), blå och orange marmorerad glasmassa, signerade, skålens höjd 10, diameter 20, vasens höjd 22cm

Vas och skål på fot, Staf...

Vas, Bay, Västtyskland, 1970-tal, retro, stämpelmärkt, blå och brun glasyr, höjd 14cm

Vas, Bay, Västtyskland, 19...

Figurin, tvättbjörn, Lomo...

Vas, Staffan Gellerstedt (född 1944), dekor i blått och orange, signerad och daterad 1996, höjd 30,5cm

Vas, Staffan Gellerstedt (...

6 Mynt, Elizabeth II Isle of Mann 1997, 2 st Astrid Lindgren Pippi Långstrump och Tommy & Annika, Kungabröllopet 1976, Gustaf V Sveriges Riksdag 1435-1935, Gustav VI Adolf Till Minne av Tvåkammarriksdagens tillkomst 1866-1966, silver 400-925/1000 Vikt: 126 g

4 Mynt, Stockholms Slott 250 år, Kungaparets 25-åriga bröllopsdag, Kung Carl XVI Gustaf och Kronprinsessan Victoria, Dag Hammarskjöld, i etuier, nominellt värde 200 kr, diameter 36mm, silver 925/1000 Vikt: 108 g

Gräddkanna, Fågel Blå, Rörstrand, dekor av fågel i blått, höjd 6,5cm

Gräddkanna, Fågel Blå, ...

Armband, ormlänk, längd 18,5cm, bredd 3mm, silver 925/1000 Vikt: 3 g

Armband, ormlänk, längd 1...

Armband, Bismarck, med två berlocker i form av bil och klot, längd 19cm, bredd 5mm, silver 830/1000 Vikt: 14,3 g

Armband, Bismarck, med två...

Ring med markasiter, stl 16½, bredd 2-10mm, något skev, silver 925/1000 Vikt: 3,7 g

Ring med markasiter, stl 1...

Armband, längd 19cm, bredd 6mm, slitage, silver 925/1000 Vikt: 9,3 g

Armband, längd 19cm, bredd...

Hänge i form av medaljong,...

Ring, Penti Sarpaneva, Finland 1970-tal, brons, ställbar storlek ca 16-17, bredd 6-15mm

Halskedja cordell vitguld, längd 47,5 cm, bredd 1,5 mm, 18K, lås ej guld Vikt: 4,6 g

Ring med sten, Ø 18 mm, bredd 10 mm, sliten sten, lite ojämn skena, 14K  Vikt: 2,2 g

Ring med sten, Ø 18 mm, br...

Ring med sten, Ø 17 mm, bredd 6,5 mm, graverad, nagg på stenen, 18K  Vikt: 1,8 g

Ring med sten, Ø 17 mm, br...