Gåvor till studenten.

Hos oss hittar du presenterna du inte hittar någon annanstans.

Träffar: 4003   « Föregående 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 201 Nästa »

Minnesmynt 200kr, Ø36mm, Sveriges Konung Carl XVI Gustaf - För Sverige i tiden, ändrad successionsordning, år 1980, plastetui, silver Vikt: 26,9 g Vikt: 26,9 g

Minnesmynt 200kr, Ø36mm, S...

Armbandsur Tissot Couturier GMT, quartz, batteribyte behövs, Ø41mm, stål, kronograf, datum, referens nr. T035439A, serie nr. 11BL0287501, originallänk i stål, längd ca 19cm, repig, inga övriga tillbehör

Minnesmynt Carl XVI Gustaf Sveriges konung i 10 år - 200kr 1983, Ø36mm, plastetui, defekt etui, 925/1000 silver Vikt: 27 g Vikt: 27 g

Tre Minnesmynt, Ø36mm, Det Kungliga bröllopet, Konung Carl XVI Gustaf Drottning Silvia -19 Juni 1976, nominellt värde 50kr/st, 925/1000 silver Vikt: 80,9g Vikt: 80,9 g

Tre Minnesmynt, Ø36mm, Det...

2 Minnesmynt, Ø32mm, nominellt värde:10kr, Gustav VI Adolf, 925/1000 Silver 36g Vikt: 36 g

2 Minnesmynt, Ø32mm, nomin...

Mynt 50 Francs / 50 Riksdaler, SAINT BARTHÉLÉMY·ANTILLES FRANCAISES 50 FRANCS·1988, SANCT BARTHÉLEMY·SVERIGE 1784-1878 50 RIKSDALER·1988, Etui, Nickel Vikt: 12,3 g

Konst medalj, A Future for our past, Låt husen leva! Europeiska Byggnadsvårdsåret 1975, Sporrong AB, silver Vikt: 325,3 g

Minnesmynt/medalj, Till minne av trontillträdet 1973, Carl XVI Gustaf, Sveriges Konung 1973, för Sverige - i Tiden,  Sporrong AB, år 1973, träetui,  Vikt: 47,8 g

Skål Ingeborg Lundin, Orrefors, höjd ca 13cm, Ø17,5cm, signerad Orrefors D 3994-131, repor på undersida Skickas med postpaket.

Skål Ingeborg Lundin, Orre...

Pokal på fot, Tulipa, Ulrica Hydman-Vallien för Kosta Boda, ca 25cm, Ø ca 7½, etikettmärkt Vikt: 0 g

Pokal på fot, Tulipa, Ulri...

Vas miniatyr, Carlos R. Pebaqué för Gullaskruf,  höjd ca 8cm, Ø ca 6cm, signerad, etikettmärkt

Figurin, tre apor, höjd ca 12cm, fylld, silver 925/1000 bruttovikt: 256,51g Vikt: 256,5 g

Figurin, tre apor, höjd ca...

Skål "Kronskålen" Rörstrand, design: Gunnar Nylund, höjd ca 7cm, Ø10,5cm,

Skål "Kronskålen" Rörstr...

Ett Ölglas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien, "Sweetheart", orginalkartong

Ett Ölglas Kosta Boda, Ulr...

Docka John Blund, ca 70-tal, smärre slitage på klädsel, längd ca 23cm inklusive hatt

Ett par solglasögon, Louis Vuitton,  Petal Square, Z1629U, tvåtonade glas, gul/blå, guldfärgad metall, slitna skalmar, repiga glas, manuall, fodral, kvitto Vikt: 0 g

Ett par solglasögon, Louis...

Dalahäst, Ulrica Hydman-Vallien, Tulipdekor i rött och gult mot blå botten, signerad, naggad på samtliga ben samt öron, höjd ca 17cm, längd ca 14cm.

Dalahäst, Ulrica Hydman-Va...

Gummistövlar Louis Vuitton, boots drop flat half boot, stl 37, repor, smuts, använda, dustbag, box.

Gummistövlar Louis Vuitton...

Tavla, färglitografi, Bo-Åke Adamsson, signerad EA, bildmått ca 30x23cm, ramad, ej examinerad ur ram Skickas med postpaket.

Tavla, färglitografi, Bo-...

Vas Mutter, Skultuna 1607, höjd ca 18½, Ø ca 6,5cm, år 1993, bruksslitage