Träffar: 4189   « Föregående 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 210 Nästa »

Ring i 23K guld med en ljusblå sten (nött); fattad i 18K guld. Den är 2,7 - 11,4 mm bred, är i storlek 17½ och väger 4,9g. Gravyr.

Diverse defekta / graverade smycken 18K 11,1g BTO inkl. metallnål & pärla.

Ihåligt pansararmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 3 mm brett och väger 2,1g. Karbinhake. Stämplat GHA 750.

Ihåligt pansararmband i 18...

Facettslipad ring i 9K rött guld. Den är 2 mm bred, är i storlek 18½ och väger 1,8g. Stämplad SCH 9K.

Facettslipad ring i 9K röt...

Pärlmussle-ring i 18K guld med en 4 mm´s odlad pärla. Den är 3,2 - 12,9 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 3,3g. Tillverkad 1957 av Heribert Engelbert i Stockholm. Kattfot. Signaturstämplad Stigbert.

Pärlmussle-ring i 18K guld...

Carmoséring i 18K guld med en grön & vita stenar. Den är 1,5 - 7,4 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 1,0g. Stämplad GHA 750.

Carmoséring i 18K guld med...

Berlock i 18K guld med en grön & vita stenar. Den är Ø 7,5 mm, är 14,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g. Stämplad GHA 750.

Ring i 18K guld med en vit sten. Den är 1,5 - 5 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 1,2g. Stämplad GHA 750.

Hög ring i 18K guld med vita stenar. Den är 2,6 - 9 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 5,3g. Stämplad 750. Gravyr.

Hög ring i 18K guld med vi...

Örhängen i 18K guld med 5 mm´s vita stenar. De väger 1,0g.

Örhängen i 18K guld med 5...

Örhängen i vitt guld 18K med två diamanter á c:a 0,05ct. De är Ø 2,85 mm och väger 0,45g. Stämplade CCC 750. Snurrebussar i silver medföljer.

Örhängen i vitt guld 18K ...

Ring i 18K guld med åtta diamanter á c:a 0,01ct. Den är 1,1 - 1,7 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,1g. Stämplad GHA 750.

Ring i 18K guld med åtta d...

Ring i rött & vitt guld 18K med diamanter 1 x c:a 0,04ct & 22 x c:a 0,005ct. Den är 3 - 3,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,1g. Stämplad GHA 750.

Ring i rött & vitt guld 18...

Ring i 18K guld med en diamant 0,50ct (WP enligt gravyr). Den är 2,6 - 5,1 mm bred, är i storlek 16½ och väger 4,8g. Stämplad GHA 750. Nypris idag 21.999kr.

Carmoséring i 18K guld med en blå topas och diamanter 16 x c:a 0,005ct & 20 x c:a 0,01ct. Den är 1,7 - 11,5 mm bred, är i storlek 17½ och väger 2,9g. Stämplad GHA 750.

Carmoséring i 18K guld med...

Carmoséörhängen i 18K guld med blå topaser och diamanter 32 x c:a 0,005ct. De är 9,4 x 7,8 mm och väger 2,0g. Stämplade GHA 750.

Carmoséörhängen i 18K gu...

Carmoséberlock i 18K guld med en blå topas och 20 diamanter á c:a 0,005ct. Den är 17,2 mm lång inkl. ögla och väger 1,4g. Stämplad GHA 750.

Carmoséberlock i 18K guld ...

Herrur Emporio Armani, quartz, 43mm, ref ar-2448, stål, lättare bruksslitage, box, inga övriga tillbehör

Herrur Emporio Armani mecanico, 43mm, automatisk, ref Ar60041. läderarmband, inga tillbehör