Auktion pågår nu, 195 st utrop

Träffar: 4168   « Föregående 1 ... 189 190 [191] 192 193 ... 209 Nästa »

Ring WA Bohlin med gammalslipade diamanter ca 1x0,42, 2xca0,30,2xca0,20ct och 32xca0,01ct totalt ca 1,6-1,7ct, fattning i silver troligen omgjord från smycke från tidigt 1800-tal, skenan senare tillverkad av Bohlin Stockholm 1939, Stl 18¼, skenan i 18K Vikt: 4,5 g

Figurin i brons på sockel i sten, otydlig signatur möjligen Hulek eller Hulck?, omkring 1900-talets mitt, höjd inklusive sockeln ca 16cm

Figurin i brons på sockel ...

Skulptur i brons tillskriven Lynn Chadwick (1914-2003) höjd 6,7cm, möjligen "Watcher" 1970-tal, saknar trolgien sockeln som kan ha varit signerad och numrerad

Ryggsäck, Guess, ljusblå, höjd ca 30cm, tygfoder, fint skick

Ryggsäck, Guess, ljusblå,...

Ryggsäck, Guess, svart, höjd ca 30cm, tygfoder, fint skick

Ryggsäck, Guess, svart, h...

Handväska, Guess Luxe, rött skinn, detaljer i gulmetall, tygfodrad invändigt, ca 29x21cm, försiktigt bruksslitage

Handväska, Guess Luxe, rö...

Handväska, Guess Los Angeles, svart läder, ca 23x15cm, försiktigt bruksslitage

Handväska, Guess Los Angel...

Handväska, Calvin Klein, t...

Plånbok med rem, Guess, invändigt med flertalet fack för kort mm, ca 22x10cm, fint skick

Plånbok med rem, Guess, in...

Handväska, Guess, detaljer av metall, ca 29x18cm, fint skick

Handväska, Guess, detaljer...

Handväska, Guess, metalldetaljer, ca ca 15x24cm, fint skick

Handväska, Guess, metallde...

Kedja Singapore, längd ca 42cm, bredd 1mm, GHA, knut, 18K Vikt: 1,4 g

Kedja Singapore, längd ca ...

Hänge i form av hjärta med vit sten, ca 9x11mm, GHA, 18K Vikt: 0,3 g

Hänge i form av hjärta me...

Kedja, längd 45cm, bredd 1mm, defekt, 14K Vikt: 0,8 g

Kedja, längd 45cm, bredd 1...

Hänge i form av fyrklöver, höjd 28mm inkl hängöglan, 14K Vikt: 1 g

Hänge i form av fyrklöver...

Väska, Guess, Los Angeles, med monogramdekor, ca 28x39cm, dustbag, nyskick

Väska, Guess, Los Angeles,...

Akustisk gitarr, sexsträngad, Messina Classical Guitars, längd 100cm, enstaka märken/försiktigt slitage, fodral och ställning medföljer (fodralet med slitage) Skickas med postpaket.

Akustisk gitarr, sexsträng...

Skål, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, modell Tulipa, handmålad dekor av tulpaner, höjd 14, diameter 22cm, slitage

Skål, Ulrica Hydman-Vallie...

Figurin i form av uggla, Folke (1908-1983) och Elsa Jernberg (död 1977), egen verkstad i Mariestad, stengods, signerad FEJ, höjd 16,5cm

Laptop Bang Olufsen, HP Elitebook 840 G6, modell 9560NGW Snr. 5CG00240L2, RMN: HSN 124C-4, produktid 4WG26AV, med laddare, visst slitage Skickas med postpaket.