Auktion pågår nu, 390 st utrop

Träffar: 141   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 Nästa »

Ett par örhängen, odlade sötvattenpärlor, droppformade, diamanter 0,008ctv, 8/8slipade, 35mm, 14K Vikt: 2,6 g

Ett par örhängen, odlade ...

Brosch, miniatyrmosaik, år 1840, 38 x 22mm, sprickor, 18K Vikt: 4,9 g

Brosch, miniatyrmosaik, år...

Klackring, stl 15½, importstämpel, 18K Vikt: 1,3 g

Klackring, stl 15½, import...

Damur, Helvetia, Ø17mm, manuell, 18K, länk ca 16cm, 18K Vikt: 24,6 g

Damur, Helvetia, Ø17mm, ma...

Mormorsur/savonett, Ø28mm, manuell, monogram JL, 14K Vikt: 22,8 g

Mormorsur/savonett, Ø28mm,...

Herrur, Roamer, Limelight, automatisk, 32 x 29mm, stål, läderband

Fickur manuellt med nyckel, innerboett i metall, troligen polskt ev tidigt 1900-tal, gravyr i boett, fungerar dåligt, 800/1000 silver Vikt: 52 g

Kedja, Pansar, doublé, 81cm, bredd 2mm, metall

Kedja, Pansar, doublé, 81c...

Herrur Breitling for Bentley, Flying B, automatisk, 36 x 39mm, referensnr A16362, serienr: 2285899, original stållänk, ca 21cm, repigt stål, trasigt reseetui, box, nederdel av kartong

Väska, Prada, Cervo svart läder, artikelnr BR5128, 43 x 23 x 16cm, adress tag, hänglås med nyckel, slite i hörnen på unersidan, Cert Lugano 2015. Skickas med postpaket.

Väska, Prada, Cervo svart ...

Väska Michael Kors, Jet set travel, svart, svart innertyg, två stora fack, två innerfack med dragkedja, ena för laptop, fem mindre fack, 46 x 24 x 15cm, dustbag, mindre bruksslitage Skickas med postpaket.

Väska Michael Kors, Jet se...

Axelväska, Louis Vuitton, ...

Skål Orrefors, Hallon, design Anne Nilsson, höjd ca 7cm Ø19cm

Skål Orrefors, Hallon, des...

Ljuslykta Orrefors, Hallon, design Anne Nilsson, höjd 6,5cm

Tavla, Tony Emilsson, olja på duk, Unga kvinnor på promenad, 100cm x 38cm, stift saknas, färgbortfall, duken behöver sträckas Skickas med postpaket.

Tavla, Tony Emilsson år 1952, olja på duk, 24cm x 29cm, färgbortfall,  Skickas med postpaket.

Tavla, Tony Emilsson år 19...

Tavla, Tony Emilsson år 1944, fors/sluss, krita & kol, 26cm x 31cm, glas & ram, skadad ram, gulnad paspartout Skickas med postpaket.

Tavla, Tony Emilsson år 19...

Tavla, Tony Emilsson, träsnitt 2/10, fåglar ev svalor, 18cm x 21,5cm, glas & ram, lös på baksidan, gulnad Skickas med postpaket.

Tavla, Tony Emilsson, träs...

Tavla, olja på duk, naturmotiv med båt, Reino Malm, Finland, ramad, 47,5cm x 61cm, litet hål i duken, text baksidan Skickas med postpaket.

Tavla, olja på duk, naturm...