Auktion pågår nu, 313 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 120   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 6 Nästa »

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GHA), ej massiv modell, längd 45,5 cm, bredd 5 mm, tjocklek 2 mm, mycket fint skick Vikt: 14 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25067

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:10:00

Örhängen Creoler, 18K guld, slät modell, diameter 15 mm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25068

Aktuellt bud

475 kr

2024-05-21 19:10:30

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:10:30

Halskedja, 18K guld, integrerade hängen med Kristaller, kedja Singapore, Guldfynd (GHA) 20003177, längd 42,0 - 45,0 cm, bredd 1,2 - 12 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, ordinarie nypris hos Guldfynd 4 198 kr Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25069

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:11:00

Ring, 18K guld, slät modell, tillverkarstämpel OES, svensk kontrollstämpel, Ø18,0 mm, graverad Vikt: 6 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25070

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:11:30

Halskedja Bismarck, 18K guld, doserad modell, Iduna Ab (SSÄ), Varberg, längd knäppt 41,5 cm, bredd 3-4 mm, mycket fint skick, sparsamt använd Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25071

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:12:00

Armring, 18K guld, mönstrad dekor, oval, öppningsbar, inre omkrets 17,5 cm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 5,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25072

Aktuellt bud

3 000 kr

2024-05-21 19:12:30

Budledare: blomma21 Antal bud: 1

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:12:30

Ring, 18K guld, Ametist 15 x 15 mm, Diamanter 2 st - totalt 0,18ct (stämplat på skenans insida), Ø17¼ mm, bredd 2,5 - 15 mm, stenar utan anmärkning, mycket fint skick Vikt: 8,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25073

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:13:00

Örhängen, 18K guld, större modell, storlek 13x17 mm, originalploppar, fint skick Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25074

Aktuellt bud

550 kr

2024-05-21 19:13:30

Budledare: pelikan51 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:13:30

Smyckesdel, 23K guld Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25075

Aktuellt bud

1 400 kr

2024-05-21 19:14:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:14:00

Armband X-länk, 18K guld, Alliansguld Bäckman & Co (AGB), Stockholm, defekt - saknar en låsåtta, slitage Vikt: 17 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25076

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:14:30

Praktfull Lockpokal, silver 925/1000, frukt & bladdekor i relief, utanpåliggande bladverk, sannolikt Tyskland, tillverkarstämpel BM, höjd inkl. lockknopp 43 cm, invändig förgyllning, stämplad på både pokal och lock, en mindre intryckning, någon enstaka dekor på lock med hanteringsmärken (ett blad saknas), för övrigt i fint bruksskick  Vikt: 1161,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25077

Silver / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:15:00

Örhängen, 18K guld, hängande modell, odlade Pärlor Ø 3,3 mm, blåvitrosa ton, god lyster, örhängenas längd 20 mm, bredd 5,5 mm, originalploppar med tillverkarstämpel JJJ, mycket fint skick Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25078

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:15:30

Vintage Brosch 1940-tal, GEORG JENSEN DANMARK, järn/sterlingsilver (925/1000), design Gundorph Albertus (GA), modellnummer 5018, längd 65 mm, höjd 10 mm, fint skick Vikt: 9,2 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25079

Silver / Broscher Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:16:00

Vintage Hänge

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25080

Silver / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:16:30

Armband Ärtlänk, silver 925/1000, Guldfynd/GFAB, längd 19,5 cm, bredd 8 mm, fint skick Vikt: 22,1 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25081

Aktuellt bud

175 kr

2024-05-21 19:17:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:17:00

Armband Ärtlänk, silver 925/1000, längd 19 cm, bredd 4 mm, kontrollstämpel + Ring, silver, Ø16½ mm, bredd 3-7 mm Vikt: 11,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25082

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:17:30

Antik Tavla, sent 1700-tal eller omkring år 1800, olja på duk

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25083

Konst & antikviteter / Måleri Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:18:00

Örhängen Hjärtan, 18K guld, Cubic Zirconia, Guldfynd (GHA) 20004863, total längd 22 mm, bredd 9 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, ordinarie nypris hos Guldfynd 1 498 kr Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25084

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:18:30

Hänge Hjärta, 18K guld, slät modell, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, längd inkl. ögla 17 mm, bredd 11 mm, tjocklek 4 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25085

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:19:00

Örhängen, 18K guld, lila Safirer, Guldfynd GHA, Ø3,5 mm, originalploppar, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25086

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:19:30