Träffar: 121   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 Nästa »

Hänge, 18K guld, Cubic Zirconia 11,5 x 11,5 mm, längd inkl. ögla 25 mm, bredd 17 mm, tjocklek 7 mm, fint skick Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25126

Guld / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:39:30

Halskedja, 18K guld, Italien, längd 50 cm, bredd 2 mm, mönstrade länkbitar, fint skick  Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25127

2 000 kr

Guld / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:40:00

Örhänge, 18K guld, ett enkelt, längd 32 mm, vita stenar Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25128

200 kr

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:40:30

Ringar, 14K - 18K guld, tre st, stenar, defekter Vikt: 8,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25129

4 200 kr

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:41:00

Ring + Hänge Hjärta, 18K guld, vita stenar, slitage, bruksmärken/intryckningar Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25130

1 500 kr

Guld / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:41:30

Halskedja med Hänge, 21K guld, bl.a. lila stenar, kedja längd 40 cm, bredd 1,2 mm, hänge längd inkl. ögla 20 mm, bredd 27 mm, stenar utan anmärkning, kedja med minimal ojämnhet, fint skick för övrigt  Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25132

Stänger: 2024-05-21 19:42:30

Hänge, 18K guld, Bergkristall 4,5 x 7 mm, Svenskt Guldsmide Ab (SGS), Stockholm, längd inkl. ögla 14 mm, bredd 7 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 0,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25133

Stänger: 2024-05-21 19:43:00

Ring, 18K guld, Opalliknande sten, ringstorlek 22,5 mm, bredd 2-23 mm Vikt: 5,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25134

2 300 kr

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:43:30

Antik Carmoséring, 18-23K guld, Safir 6,5 x 10 mm, Gammalslipade Diamanter 4 x 0,05ct + 17 x 0,02ct, Guldsmed Gustaf Graumann Falun 1873, troligtvis omgjord senare, Ø17¾ mm, bredd 2-15 mm, Safir med åldersrelaterat slitage  Vikt: 5,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25135

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:44:00

Pärlcollier, lås i 18K guld, dekor i vitguld, Diamanter 2x0,01ct, (stämplad 0,02), låsets storlek ca. Ø10 mm, höjd 7 mm, doserad modell, odlade Pärlor Ø5-8,5 mm, blåvitrosa ton, god lyster, längd 42 cm, svensk kontrollstämpel, fint skick  Vikt: 24 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25136

Stänger: 2024-05-21 19:44:30

Ploppar till Örhängen, ett par, 18K guld, tillverkare ANA, svensk kontrollstämpel, fint skick  Vikt: 0,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25137

225 kr

Budledare: annat74_ Antal bud: 1

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:45:00

Örhängen

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25138

400 kr

Budledare: 22222 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:45:30

Armband, 18K guld, Safirer, Diamanter 10x0,01ct, längd 19,5 cm, bredd 3,5 mm, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25139

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:46:00

Armband, 18K guld, delvis mönstrad dekor, Guldfynd (GHA), längd 19,5 cm, bredd 5,5 mm, fint skick  Vikt: 6,4 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25140

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:46:30

Armband, 18K guld, detaljer i vitguld, längd 21 cm, bredd 2-5 mm, fint skick  Vikt: 9,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25141

5 200 kr

Guld / Armband Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:47:00

Ring, 18K guld, Diamanter 10x0,01ct, Ø18½ mm, bredd 4 mm, svensk tillverkarstämpel, fint skick  Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25142

Guld / Ringar Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:47:30

Diverse guldsmycken, 18K, slitage, ojämnheter  Vikt: 63,3 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25143

36 000 kr

Guld / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:48:00

Äldre Hänge med tillhörande Halskedja Ankarlänk, förgylld metall/doublé, Amerika, grön & röda stenar, hänge längd inkl. ögla 42,5 mm, bredd 22,5 mm, kedja längd 44 cm, fint skick

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25144

Stänger: 2024-05-21 19:48:30

Örhängen, ett par, silver, modell med gröna klot (naturlig sten) Ø8 mm, originalploppar, stämplade STERLING, fint skick  Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE74.20240521.A25145

Silver / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2024-05-21 19:49:00