Auktion pågår nu, 19 st utrop

Träffar: 120   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 6 Nästa »

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd (GHA), ej massiv modell, längd 45,5 cm, bredd 5 mm, tjocklek 2 mm, mycket fint skick Vikt: 14 g

Örhängen Creoler, 18K guld, slät modell, diameter 15 mm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Örhängen Creoler, 18K gul...

Halskedja, 18K guld, integrerade hängen med Kristaller, kedja Singapore, Guldfynd (GHA) 20003177, längd 42,0 - 45,0 cm, bredd 1,2 - 12 mm, mycket fint skick, stenar utan anmärkning, ordinarie nypris hos Guldfynd 4 198 kr Vikt: 2,2 g

Ring, 18K guld, slät modell, tillverkarstämpel OES, svensk kontrollstämpel, Ø18,0 mm, graverad Vikt: 6 g

Ring, 18K guld, slät model...

Halskedja Bismarck, 18K guld, doserad modell, Iduna Ab (SSÄ), Varberg, längd knäppt 41,5 cm, bredd 3-4 mm, mycket fint skick, sparsamt använd Vikt: 6,1 g

Armring, 18K guld, mönstrad dekor, oval, öppningsbar, inre omkrets 17,5 cm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 5,3 g

Armring, 18K guld, mönstra...

Ring, 18K guld, Ametist 15 x 15 mm, Diamanter 2 st - totalt 0,18ct (stämplat på skenans insida), Ø17¼ mm, bredd 2,5 - 15 mm, stenar utan anmärkning, mycket fint skick Vikt: 8,6 g

Örhängen, 18K guld, stör...

Smyckesdel, 23K guld Vikt: 1,9 g

Armband X-länk, 18K guld, Alliansguld Bäckman & Co (AGB), Stockholm, defekt - saknar en låsåtta, slitage Vikt: 17 g

Armband X-länk, 18K guld, ...

Praktfull Lockpokal, silver 925/1000, frukt & bladdekor i relief, utanpåliggande bladverk, sannolikt Tyskland, tillverkarstämpel BM, höjd inkl. lockknopp 43 cm, invändig förgyllning, stämplad på både pokal och lock, en mindre intryckning, någon enstaka dekor på lock med hanteringsmärken (ett blad saknas), för övrigt i fint bruksskick  Vikt: 1161,5 g

Örhängen, 18K guld, hängande modell, odlade Pärlor Ø 3,3 mm, blåvitrosa ton, god lyster, örhängenas längd 20 mm, bredd 5,5 mm, originalploppar med tillverkarstämpel JJJ, mycket fint skick Vikt: 1 g

Örhängen, 18K guld, häng...

Vintage Brosch 1940-tal, GEORG JENSEN DANMARK, järn/sterlingsilver (925/1000), design Gundorph Albertus (GA), modellnummer 5018, längd 65 mm, höjd 10 mm, fint skick Vikt: 9,2 g

Vintage Hänge "Blomma", stor modell, silver 925/1000, rosa/vit dekor, färgade pärlor Ø5-5,5 mm, 3 hängande kedjor (Ärtlänk), längd från ögla till nedersta avslutning 12 cm, bredd 45,5 mm, uppbyggnad 5 mm, felfri, fint skick  Vikt: 20,3 g

Vintage Hänge "Blomma", st...

Armband Ärtlänk, silver 925/1000, Guldfynd/GFAB, längd 19,5 cm, bredd 8 mm, fint skick Vikt: 22,1 g

Armband Ärtlänk, silver 9...

Armband Ärtlänk, silver 925/1000, längd 19 cm, bredd 4 mm, kontrollstämpel + Ring, silver, Ø16½ mm, bredd 3-7 mm Vikt: 11,4 g

Armband Ärtlänk, silver 9...

Antik Tavla, sent 1700-tal eller omkring år 1800, olja på duk "Pojkar blåser såpbubblor", sannolikt Sverige, proveniens Karlskrona Blekinge, osignerad, uppfodrad på linneväv, mått 71 x 61 cm, retuscher, mindre färgbortfall, dukskada i nedre del Skickas med postpaket.

Örhängen Hjärtan, 18K guld, Cubic Zirconia, Guldfynd (GHA) 20004863, total längd 22 mm, bredd 9 mm, fint skick, stenar utan anmärkning, ordinarie nypris hos Guldfynd 1 498 kr Vikt: 0,7 g

Örhängen Hjärtan, 18K gu...

Hänge Hjärta, 18K guld, slät modell, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, längd inkl. ögla 17 mm, bredd 11 mm, tjocklek 4 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Hänge Hjärta, 18K guld, s...

Örhängen, 18K guld, lila Safirer, Guldfynd GHA, Ø3,5 mm, originalploppar, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 0,7 g

Örhängen, 18K guld, lila ...