Auktion pågår nu, 119 st utrop

Träffar: 149   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 Nästa »

En slipsnål graverad, en manschettknapp graverad, Ring skev, ett udda örhänge, en stoppers, Två hängen med sten, S830/1000 Vikt: 19,8 g

En slipsnål graverad, en m...

Ett par manschettknappar, gravyr, Ø13mm, år 1952, S800/1000 Vikt: 9,2 g

Hänge, lejon, 15x12mm, S800/1000 Vikt: 1,9 g

Hänge, lejon, 15x12mm, S80...

Två par örhängen, S800/1000 Vikt: 2,6 g

Två par örhängen, S800/1...

Skål på fot, Lalique France, signerad, 13cm, Ø10cm

Skål på fot, Lalique Fran...

Vas Orrefors, 22cm, Ø13,5cm, Vicke Lindstrand, "Vågsurfare", signerad 1475A1

Vas Orrefors, 22cm, Ø13,5c...

Luciatåg, Lisa Larsson, Storasyster 14,2cm Gustavsberg, Tomte 12,6cm, Tärna 10,5cm, Stjärngosse 17,5cm, Lucia 11,5cm Rörstrand

Luciatåg, Lisa Larsson, St...

Fat Ø25cm, Borgila, år 1958, graverad, Sterling S925/1000 Vikt: 501 g

Fat Ø25cm, Borgila, år 19...

Fat Ø11cm, S830/1000 Vikt: 68,7 g

Fat Ø11cm, S830/1000 Vikt:...

Objektiv, Olympus, M. Zuiko premium, 17mm, f1.8, 0,25m/0,82ff-oo, MSC, nummer AC1A32440, med manual och originalkartong  Skickas med postpaket.

Herrur, Sjöö Sandström Jubilee Steel Gent, quartz, safirglas, datum Ø40mm, SS-1340-1, No.1199, 19cm, september 2020, Stockholm, instruktionsbok, box, ytterkartong, bruttovikt 115,9g

Herrur, Sjöö Sandström J...

Sabel med tveeggad klinga, E Svalling Eskilstuna G.M, riksvapnet med balja och skillfodral slitet, MEA-Militäar Ekiperings Aktiebolaget,  dubbla blodrännor, delsvis förgyllda detaljer med slitage, längd blad 86cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Bordslampa Piffany Copenhagen, surfbräda samt gubbe Mr Wattson, bräda 60cm, lampa Ø13cm, några små repor finns under fötterna Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Bibel, GT Berg, Cimbrishamn(Simrishamn idag) Lager AF, hård pärm, 24x16x8,5cm, Heliga skrift från år 1886, lite malätet på ett litet ställe på de första 10 sidorna, läderlåsning saknas Vikt: 1579,3 g Skickas med postpaket.

Figurin Goebel, pojke med fiol, 29cm, nr 1685

Kavalleri sabel, troligen från Polen, tidigt 1900-tal, blad 79cm, 2st blodskåror, mönster på halva bladet Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Docka i äldre plast målad, troligen 1940-tal, med ljudeffekts hål på magen, ca 46cm, med kläder och handgjorda skor med träsula, mindre repor finns, en spricka i ena foten Vikt: 641,2 g Skickas med postpaket.

Docka i äldre plast målad...

Bordslampa Louis Poulsen, PH 2/1 H:35cm bredd 12-20cm, ordernr 2054428, el nr 5744164278 Danmark 21-17, Ettikettnummer 12634211510919

Collier med blåa stenar, Mexico, 43cm, S925/1000 Vikt: 26,8 g

Collier med blåa stenar, M...

Collier Ankar med hänge Hannu Ikonen Finland, 59cm, hänge 72x63mm, S925/1000 Vikt: 35,7 g

Collier Ankar med hänge Ha...