Auktion pågår nu, 390 st utrop

Träffar: 258   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 13 Nästa »

Hänge treudd, 33mm, mindre bucklor, 18K Vikt: 1,9 g

Hänge treudd, 33mm, mindre...

Ring, kattdjur, genombruten dekor, stl 18¼, 21K Vikt: 9,1 g

Collier, 42cm, bredd 1-5,5mm, hängande del 75mm, 18K Vikt: 5,5 g

Armband, 19cm, bredd 2,5mm, buckligt lås,18K Vikt: 1,6 g

Bestickset Rosenholm, 8 bordsgafflar 17,6cm,  8 bordsknivar 20cm, stål i blad, 8 bordsskedar 18cm,  2 smörgåsknivar 16,4cm, stål i blad, 7 smörknivar 16cm, stål i blad, bruttovikt 1528,6,  repor/märken, GAB, silver 830/1000. Vikt: 1528,6 g

1 par örhängen med stenar, 1 hänge med sten, defekter, 14K, bruttovikt 3,1gram Vikt: 3,1 g

1 par örhängen med stenar...

Kedja Ankar, 45cm, bredd 0,5mm, 18K Vikt: 1,5 g

Ring, kattdjur, vita stenar, stl 17¾, bredd 3,5-19mm, spricka i skena, 18K Vikt: 12,5 g

14 st samlarmynt Astrid Lindgren, med etuier, box och papper, silver 999/1000. Vikt: 378 g

Hänge, medusa, genombruten dekor, vita stenar, en sten saknas, 21K Vikt: 5,5 g

Hänge, medusa, genombruten...

Armband Pansar, 22cm, bredd 5mm, 18K Vikt: 24,9 g

Kedja Ankar, 50cm, bredd 2,5mm, 18K Vikt: 13,1 g

Ring, vit sten, stl 16¾, bredd 0,5-4mm, gravyr, 18K Vikt: 1,9 g

Ring, vit sten, stl 16¾, b...

Herrur Certina Waterking, 14K, manuell, Ø31mm, vit urtavla, sekundvisare, nr 5109025/390875, läderband defekt/spänne saknas, repor på glas, bruttovikt 34,5gram, inga tillbehör.

Herrur Longines, stål, man...

Damur Certina, 14K, manuell, Ø19mm, vit urtavla, nr 0809 493/800001, länk gulmetall 21cm, repor på glas, gravyr, bruttovikt 24,2g, inga tillbehör.

Ett par örhängen meanderbård, 30mm, Ø19mm, bredd 6mm, 14K Vikt: 2,7 g

Ett par örhängen meander...

Ring stl 18½, odlad saltvattenspärla Ø6,5mm, skenans bredd 2-4mm, 18K Vikt: 3,6 g

Ring stl 18½, odlad saltva...

Damur Certina, 18K, quartz, Ø24mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, nr 152.9289.68/11LA0004685, original läderband 20,5cm, behov av batteribyte, gravyr, fint skick, bruttovikt 17,1g, inga tillbehör.

Armband defekt, kedja defekt, 18K. Vikt: 8,3 g