Auktion pågår nu, 383 st utrop

Träffar: 64   « Föregående 1 2 [3] 4 Nästa »

Vasa i silver: 13 kaffeskedar (120 cm). Samtliga från GAB. De väger 184,6g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16894

1 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:20:00

Vasa i silver: tårtspade. Den är 23,5 cm lång och väger 58,1g. GAB från 1994.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16895

550 kr

Budledare: nn65597 Antal bud: 8

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:20:30

Ulla Winbladh: tolv mockaskedar i silver. De är 100 mm långa och väger 131,9g tillsammans. Namngravyrer på alla. 830/1000.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16896

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:21:00

Ulla Winbladh: två små uppläggningsgafflar i silver. De är 10 cm långa och väger 18,6g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16897

100 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:21:30

Auktionsnummer: SE73.20240509.A16898

Foto & elektronik Umeå

Stänger: 2024-05-09 19:22:00

Äldre herrur

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16899

7 000 kr

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:00:00

Brosch i 18K guld med en cabochonslipad, ljusblå sten. Den är 28,6 x 18 mm och väger 4,0g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16900

1 200 kr

Budledare: naeema777 Antal bud: 1

Guld / Broscher Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:00:30

Mormorsörhängen i 18K guld. De är c:a 19 mm långa och väger 1,7g. Små ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16901

850 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:01:00

Camébrosch / - berlock i 18K guld. Den är 38,3 x 30 mm och väger 6,5g. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16902

1 000 kr

Guld / Broscher Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:01:30

Ankarkedja i 14K guld. Den är 61,5 cm lång, 6,4 mm bred och väger 18,0g. Karbinhake. Stämplad K.YEN1 590.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16903

7 100 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:02:00

Armband i 21K guld. Det har ställbar längd 18 - 20,5cm, är 3,6 - 11,8 mm brett och väger 5,0g. Springring. Stämplat 875.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16904

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:02:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 44 cm lång, 3,2 - 4,4 mm bred och väger 8,7g. Springring. Svensk tillverkarstämpel, 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16905

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:03:00

Örhängen med doserade cirklar i 23K guld och stift & snurrebussar i 18K guld. Cirklarna är Ø 17 mm. De väger 6,7g. Cirka 0,7g 18K & 6g 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16906

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:03:30

Ring i 23K guld med en vit sten (nött). Den är 3,6 - 7,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,9g. Stämplad 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16907

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:04:00

Tre ringar 18K 9,9g inkl. tre pyttestenar. Gravyrer.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16908

5 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:04:30

Västerbottensring i silver. Breda modellen. Den är 5,3 - 14 mm bred, är i storlek 19 4,5g. Tillverkad 2002 av Guldsmed Sigfrid Petersson i Söderhamn AB.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16909

Silver / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:05:00

Kupad ring i 18K guld med blomstermönster. Den är 5 - 10,3 mm bred, är i storlek 21¾ och väger 8,7g. Tillverkad 2008 av Bengt Hallberg Guldsmeds AB.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16910

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:05:30

Kupat, facettslipat armband i 18K guld. Det är 19,8 cm långt, 11 mm brett och väger 25,5g. Kistlås. Borttagen säkerhetskedja. Stämplat 18K.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16911

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:06:00

Kupat armband i 18K guld med dekor i vitt, gult & rött guld. Det är 21,5 cm långt, 16,3 mm brett och väger 38,7g. Kistlås. Borttagen säkerhetskedja. Utländska, oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16912

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:06:30

Collier i 18K guld med ett fast mittparti med en droppslipad safir och vitguldsdekor. Den har ställbar längd 44 / 47 cm, kedjan är 0,6 mm bred, mittdekoren hänger ner c:a 25 mm och den väger 2,7g. Springring. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240516.A16913

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-05-16 19:07:00