Träffar: 4881   « Föregående 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 245 Nästa »

Ring med vita stenar, stl: 17¼, bredd 8mm, 18K vitguld Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A52917

2 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:03:30

Tavla, Hilding Linnqvist, tillskriven, ej signerad, olja på duk, stilleben, oramad, ca 73x54cm, revor, skador, hål, färgbortfall Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53081

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:04:00

Tavla, Hilding Linnqvist, akvarell, ca 22,5x31cm, signerad med monogram, ej examinerad ur ram, papper troligen uppklistrat Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53082

Stänger: 2024-09-25 20:04:30

Fickur, spindelgång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, ca Ø50mm, med nyckel, innerboett med otydliga stämplar, ytterboetten med mindre skador, silver, bruttovikt 103,7g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53708

Klockor / Fickur Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:05:00

Ett par örhängen med prinsess-, baguette-, samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0,60ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS-SI, en sten saknas men medföljer, mått 10 x 7 mm, stift, 18K vitguld Vikt: 4,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53725

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:05:30

Ring med briljantslipade diamanter i form av ett hjärta, totalt ca 0,55ct, stl: 16½, tillverkad av Jan Irmes Guldsmedsateljé, Stockholm 1995, 18K guld Vikt: 9,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53726

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:06:00

Ring med ovalslipade safirer, 2 x ca 1,25ct, samt briljantslipade diamanter totalt ca 1,50ct, stl: 17½, sprickor i skena, 18K vitguld Vikt: 6,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53727

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:06:30

Armband med briljant-, samt baguetteslipade diamanter totalt ca 3,75ct, längd 18½cm, bredd 4mm, 18K vitguld Vikt: 20,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53729

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:07:00

Armband med safirer, totalt ca 3,00ct, samt briljantslipade diamanter totalt ca 0,80ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS,  längd 18cm, bredd 5mm, 18K vitguld Vikt: 16,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53735

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:07:30

Armband, briljantslipade diamanter totalt ca 2,00ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, längd 18½cm, bredd 9mm, svenska importstämplar, 18K vitguld   Vikt: 24,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53739

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:09:30

Armband med briljantslipade diamanter 60 x ca 0,03ct samt 10 x ca 0,05ct, totalt ca 2,30ct, kvalitet ca W-Cr(H-J)/SI, längd 18cm, bredd 7mm, 14K guld Vikt: 17 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53740

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:10:00

Ring med cabochonslipad behandlad rubin samt briljantslipade diamanter 31 x ca 0,03ct, stl: 16½, ostämplad, 18K guld Vikt: 14,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53742

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:11:00

Ring med briljantslipade diamanter, mittsten ca 1,00ct, kvalitet ca Cr(K-L)/VS, sidostenar 8 x ca 0,05ct, stl: 16¼, 18K guld Vikt: 5,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53743

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:11:30

Ett par örhängen med odlade saltvattenpärlor, Ø7,5mm, samt briljantslipade diamanter totalt 2,65ct, höjd 35mm, bredd 20mm, stift samt clips, 18K guld  Vikt: 33,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53744

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:12:00

Diverse guld skadat/defekt, 18K guld Vikt: 22,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53745

13 600 kr

Guld / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:12:30

Ring med blå bestrålad topas, ca 4,18ct, samt briljant- och trapetsslipade diamanter totalt ca 1,00ct,  flertalet sprickor/nagg, stl: 17, 14K vitguld Vikt: 8,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53748

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:14:00

Ring med ovala safirer samt briljantslipade diamanter, 20 x ca 0,04ct, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl: 16, 14K vitguld Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53750

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:15:00

Armband med markasiter, längd 18½cm, bredd 22mm, en del av/stenar saknas, silver 830/1000 Vikt: 29,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53751

250 kr

Budledare: kossan30 Antal bud: 1

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:15:30

Huggvärja, M/1832, för manskap, tveeggad klinga, fäste av järn, längd 89 cm varav klingan 74cm, parerplåt med hål efter borttagen tumbygel, Bruks- och åldersbetingat slitage.   Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240925.A53925

Militaria, vapen & medaljer Östermalm

Stänger: 2024-09-25 20:17:00