Träffar: 144   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Ett par figuriner i form av undulater, polykrom glasyr, Kina 1900-tal, märkta China, krackelerade, höjd 18cm

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1969

Konst & antikviteter / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:13:00

Vas, sannolikt Gerda Strömberg, Strömbergshyttans glasbruk 1930-tal, gultonad fasettslipad glasmassa, obetydlig nagg, smärre repor, osignerad, höjd 19, diameter 19cm Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1982

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:19:30

Figurin, Royal Copenhagen, Danmark, formgiven av Edvard Eriksen (1876-1959), modellnummer 150, i form av

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1991

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:24:00

Vas, Asta Strömberg (1916-2011), Strömbergshyttan 1960-70-tal, blåtonad glasmassa, fasettslipad, osignerad, höjd 16cm Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A1993

Stänger: 2024-06-16 11:25:00

Herrur Gezet Plana 18K Ø33mm, 21 jewels, manuell (går men möjligt servicebehov), cal 72, repigt plastglas, urtavla med små fläckar, ca 1960-tal, med slitet läderband, repor på boett, bruttovikt 31,3g

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2008

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 11:32:30

Herrur Omega Seamaster De Ville Ø34,5mm, manuell, datum, monocoque-boett, originalglas (repor och liten spricka), originalkrona, gravyr

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2025

Stänger: 2024-06-16 11:41:00

Figurin/ljusstake i form av tomte, etikettmärkt, Lisa Larson, höjd 13, längd 7,5cm, spetsen med liten nagg/glasyrmista, fläckar/stearinrester

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2075

Stänger: 2024-06-16 12:06:00

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2081

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-06-16 12:09:00

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2082

Stänger: 2024-06-16 12:09:30

11 Likörglas, 12 Madeiraskålar (totalt 23 glas), modell Bror, rutslipad dekor, 1900-talets första hälft, ett glas etikettmärkt Kosta Sweden (något avvikande dekor), höjd 10-11cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2083

Stänger: 2024-06-16 12:10:00

10 Snapsglas, modell Bror, rutslipad dekor, fasettslipade ben, 1900-talets första hälft, höjd 13,5cm, ett glas skadat, ett glas med mikronagg på foten Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240616.A2084

Stänger: 2024-06-16 12:10:30

Herrur Emporio Armani, refnr: AR 2434,  quartz, kronograf, stål, safirglas, boett Ø ca 42mm, datum, sekundvisare, originallänk med viklås, innermått ca 17cm , box, ytterkartong, oanvänd med plast kvar  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE76.20240616.R20227

Klockor / Herrur Karlstad

Stänger: 2024-06-16 19:41:00

Armbandsur ,  Ø 35,5mm, Michael Kors Ritz, stål, quartz, MK-5020, kronograf, datum, pärlemourtavla med strass, självlysande visare, mineralglas, stållänk, batteribyte krävs, extralänkar, box. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE76.20240616.R20138

Klockor / Damur Karlstad

Stänger: 2024-06-16 19:44:00

Herrur Diesel

Auktionsnummer: SE76.20240616.R19917

Klockor / Herrur Karlstad

Stänger: 2024-06-16 19:46:00

Herrur Omega Seamaster, 35mm, guld på stål, manuell, ref:14389-2, verknr:17417617, Cal.268, flexband i doublé, tickar stundvis, spricka i plexiglas. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE7.20240617.R21305

Klockor / Herrur Uppsala

Stänger: 2024-06-17 11:01:30

Collier 51cm, bredd 5,8mm, hänge Ø 35mm, gröna och vita stenar, glasplatta,  vridna länkar, 21K Vikt: 29,1 g

Auktionsnummer: SE6.20240617.A24873

Guld / Kedjor & collier Västerås

Stänger: 2024-06-17 11:28:30

Herrur Seiko, doublé, manuell, ca 33mm, refnr 66- 7090, serienr 131897, läderband, repigt glas

Auktionsnummer: SE13.20240617.A22536

200 kr

2024-06-17 14:32:30

Budledare: jamal_1965 Antal bud: 5

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-06-17 14:32:30

Mormorsur, manuell, ca 34mm, nr 58530, repigt glas, sprickor i urtavla, fungerar ej, två boetter i silver 800/1000, bruttovikt 27,8

Auktionsnummer: SE13.20240617.A22569

Klockor / Fickur Pantbanken Online

Stänger: 2024-06-17 14:44:00

Mormorsur, manuell, ca 34mm, serienr 20116, krossat glas, fungerar ej, en boett i silver 800/1000 bruttovikt: 29,9g

Auktionsnummer: SE13.20240617.A22570

Stänger: 2024-06-17 14:44:30

Glasskulptur, blåtonat glas, ur serien Brains, formgiven av Bertil Vallien för Kosta Boda, signerad och numrerad 7090307, längd ca 7,5cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE15.20240617.R251644

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Hallunda

Stänger: 2024-06-17 14:45:30

[1] 2 3 ... 8 Nästa »