Auktion pågår nu, 205 st utrop

Träffar: 364   « Föregående 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Nästa »

Vas, Kosta Boda, Sigurd Persson, numrerad 47500, signerad Sigp, höjd ca 16cm, Ø ca 8cm, kristall Skickas med postpaket.

Burk med lock, Risgryn, Pyro, Gustavsberg, Wilhelm Kåge, 91, höjd ca 19cm, Ø ca 14cm, angripen insida, spricka i lock Skickas med paket.

Burk med lock, Potatismjöl, Pyro, Gustavsberg, Wilhelm Kåge, 91, höjd ca 19cm, Ø ca 14cm, nagg på lock Skickas med paket.

Burk med lock, Potatismjöl...

Ljuslykta Strict, Hurricane Crystal, Skogsberg & Smart, höjd ca 9cm, Ø ca 8cm, kristall Skickas med paket.

Ljuslykta Strict, Hurricane Crystal, Skogsberg & Smart, höjd ca 18,5cm, Ø ca 13,5cm, kristall, repa på insidan Skickas med postpaket.

Figurin badflicka, Lisa Larson för Gustavsberg, höjd 11,5cm, stämpelmärkt, stengods.  Skickas med postpaket.

Figurin Dalahäst, höjd 11cm, Lindshammar, signerad CH ML, glas. Skickas med postpaket.

Figurin Dalahäst, höjd 11...

Glasskulptur svan, höjd ca 11,5cm, Mantorp Sweden, glas. Skickas med postpaket.

Glasskulptur svan, höjd ca...

Glasskulptur, Golden Head Sculpture Nefertite, Moai, Renate Stock Paulsson för Sea Glas Bruk, Kosta Sweden, signerad, höjd 14,5cm. Skickas med postpaket.

Glasskulptur Katt, höjd ca 14,cm, Renate Stock Paulsson för Sea Glasbruk, Kosta Sweden, signerad, glas. Skickas med postpaket.

Glasskulptur Katt, höjd ca...

Skeppsur Schatz, ca 17mm, nyckel, mässing. Skickas med postpaket.

Modellbil Månen tur och retur, del 1, äkthetsintyg, originalask, slitage på ask

Modellbil Månen tur och re...

Lykta Hurricane Boule, Skogsberg & Smart, dekor av optiska bubblor, höjd ca 12cm, Ø ca 8,5cm.

Lykta Skogsberg & Smart Hurricane Soda, höjd ca 12cm, Ø10mm.

Vas, Skogsberg & Smart, Hurricane Boule Mini Clear, 12cm, Ø 5cm,

Damur Record Genevé, 18K i boett och länk, manuell, Ø16mm, länk i fiskbensmodell 18,5cm, klockan fungerar ej, glas med spricka, bruttovikt 20,1g, inga tillbehör.

Damur Record Genevé, 18K i...

Herrur Tissot, 18K, quartz, Ø34mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, svart original läderband, i behov av batteribyte, gravyr, bruttovikt 35,4g, bok, box med slitage.

Damur Tissot, 18K, quartz, Ø24mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, , länk i gulmetall 17cm, original läderband medföljer,  i behov av batteribyte, gravyr, bruttovikt 28,4g, box.

Damur Tissot, 18K, quartz,...

Hänge, mynt Ataturk, 22mm, ögla i metall, 21,6K Vikt: 1,8 g

Hänge, mynt Ataturk, 22mm,...

Herrur 14K, quartz, Ø34mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, läderband 23cm, gravyr, i behov av batteribyte,  bruttovikt 26,5g, inga tillbehör.

Herrur 14K, quartz, Ø34mm,...