Träffar: 3753   [1] 2 3 ... 188 Nästa »

Bordslampa, möjligen Stilarmatur, Tranås 1970-tal, mässing och grön sten, ej funktionstestad, äldre kontakt, höjd 28cm Skickas med postpaket.

Bordslampa, möjligen Stila...

Collier, bärnsten, invändig diameter ca 27cm, ej öppningsbart

Collier, bärnsten, invänd...

Collier, bärnsten, invändig diameter ca 27cm, ej öppningsbart Vikt: 0 g

Collier, bärnsten, invänd...

Collier, bärnsten, invänd...

Ett par enstensörhängen med diamanter 2xca0,39 kvalitet ca TW/VS1och W/VVS2 enligt medföljande certifikat från statens provningsanstalt daterade 93-05-14, vitguld GFAB 18K  Vikt: 1,6 g

Ett par enstensörhängen m...

8 Punschmuggar, Cesons, Göteborg 1970-90-tal, hamrad dekor, invändigt förgyllda, höjd 4cm, diameter 6,5cm, en med smärre kantbuckla, silver 830/1000 Vikt: 248,5 g

8 Punschmuggar, Cesons, Gö...

Collier med bärnsten ca 45cm, bredd ca 12mm

Collier med bärnsten ca 45...

Collier med stenar, troligen agat, med vitmetall längd ca 70cm, något defekt

12 Kaffeskedar längd 11,5cm, Cesons silver 830/1000  Vikt: 169,7 g

12 Kaffeskedar längd 11,5c...

Diverse sliver, defekt, gravyr silver 830/1000 Vikt: 28,6 g

8 Punschmuggar, Cesons, Göteborg 1970-90-tal, hamrad dekor, invändigt förgyllda, höjd 4cm, diameter 6,5cm, en med smärre kantbuckla, silver 830/1000 Vikt: 242,7 g

8 Punschmuggar, Cesons, Gö...

Klackring stl 18, bredd 3-9mm, DE Falköping silver 925/1000 Vikt: 2,5 g

Hänge elefant 35x16mm, 925/1000  Vikt: 2,7 g

Hänge elefant 35x16mm, 925...

Diverse silver, delvis defekt, oxiderat 925/1000  Vikt: 10,8 g

Diverse guld, defekt, gravyr, med sten 18K  Vikt: 16,2 g

Hänge tro, hopp & kärlek, 9x14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Hänge tro, hopp & kärlek,...

Hänge med slipad vit sten, Ø 38mm, längd 52mm inklusive hängöglan, stämplad OXO, möjligen H.C Østrem, silver 830/1000 Vikt: 13,3 g

Hänge med slipad vit sten,...

Brosch 29x32mm, Ragnar Skalstad G.J. Norge silver 830/1000  Vikt: 16,9 g

Brosch i form av löv, 65x40mm, Ragnar Skalstad Norge silver 830/1000  Vikt: 7,8 g

Brosch i form av löv, 65x4...

Armband med emalj 17,5cm bredd 9mm, troligen Norge silver 925/1000  Vikt: 14,8 g

[1] 2 3 ... 188 Nästa »