Träffar: 314   « Föregående 1 ... 12 13 [14] 15 16 Nästa »

Tretton skedar, olika modeller, längd ca 14-22,5cm, gravyr, GAB, gravyr, silver Vikt: 610,9 g

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35716

4 200 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:10:00

Tre gafflar, olika modeller, längd ca 20-21,5cm, gravyr, GAB, silver  Vikt: 165,1 g

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35717

1 100 kr

Silver / Bestick Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:10:30

Collier doserad Bismarck, längd ca 42,5cm, bredd ca 3-6mm, N S E Guldvaru Aktiebolag, år 1984, 18K Vikt: 11,6 g

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35718

Guld / Kedjor & collier Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:11:00

Tre supkoppar, Pierre Forsell, Skultuna 1607,höjd ca 3,5cm, Ø6cm, 23 karats förgyllning, mässing, repor, etui.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35719

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:11:30

Elgitarr Kingston, nr: WO20776, repig, skadad, rostig, hårtfodral.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35720

800 kr

Budledare: kungensthlm Antal bud: 18

Musikinstrument / Stränginstrument Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:12:00

Blomhållare, Fisk, Upsala Ekeby, höjd ca 8,5cm, bredd ca 7cm, nagg undertill, osignerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35721

50 kr

Budledare: novali Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:12:30

Glöggkanna/Karaff, Upsala Ekeby, höjd ca 11,5cm, Ø9cm, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35722

100 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:13:00

Elgitarr Gibson S-1, serienr: 00176212, made in USA, axelband, två kablar, repig, utbytta stämskruvar, stötskador, defekt volym knopp, hårtfodral. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35723

Stänger: 2024-04-30 21:13:30

Vas/ Kanna, Gunnar Nylund för Rörstrand, höjd ca 14cm, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35724

200 kr

Stänger: 2024-04-30 21:14:00

Effektpedal Boss Heavy Metal Hm-2, Roland, made in Japan, saknar adapter, ej funktionstestad.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35725

425 kr

Budledare: kungensthlm Antal bud: 11

Musikinstrument / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:14:30

Fem snapsglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø5-5,5cm, olika längd ca 14,5-15cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35726

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:15:00

Åtta vinglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø6-6,5cm, olika längd ca 16-16,5cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35727

350 kr

Budledare: madamflod Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-30 21:15:30

Sex vinglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø6-6,5cm, olika längd ca 16-16,5cm

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35728

250 kr

Stänger: 2024-04-30 21:16:00

Figurin MJ Hummel, Goebel, Flicka på ängen, höjd 10,5cm, nr: 459, nagg, porslin.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35729

75 kr

Stänger: 2024-04-30 21:16:30

Figurin MJ Hummel, Goebel, Hon älskar mig Hon älskar mig inte, höjd 10,5cm, nr: 174, porslin.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35730

125 kr

Budledare: 58823 Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-30 21:17:00

Spegel i empirstil, träram,  längd ca 54cm, bredd 33cm, åldersslitage, senare bemålning.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35731

500 kr

Möbler & design / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:17:30

Tolv kaffeskedar, modell Olga, längd 12cm, tyglinda, GAB, silver  Vikt: 183 g

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35732

1 300 kr

Silver / Bestick Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:18:00

Samekniv, längd ca 31cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 11,5cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35733

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:18:30

Skål, Galaxy Blue, Bertil Vallien för Kosta Boda, höjd ca 8cm, Ø11cm, Artist Collection, signerad, etikett.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35734

Stänger: 2024-04-30 21:19:00

Samekniv, längd ca 33,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 14,5cm, otydlig signering.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35735

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:19:30