Auktion pågår nu, 342 st utrop

Träffar: 213   « Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Nästa »

Ring, dekor av rep, stl 18½, skenans bredd 7mm, skev, dåligt lödd, silver 925/1000 Vikt: 4,3 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37661

50 kr

Silver / Ringar Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:00:00

Ring med vita stenar, stl 17, bredd 4mm, repig, silver 925/1000 Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37662

25 kr

Budledare: ayman Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-20 15:00:30

Åtta berlocker, somliga utan öglor, buckligt, defekt, silver 830-925/1000 Vikt: 10,5 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37663

75 kr

Budledare: ylbis Antal bud: 1

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:01:00

Diverse silver, delar saknas, defekt, silver 925/1000 Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37664

50 kr

Silver / Övriga smycken Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:01:30

Manschettknappar, dekor i relief, Guldsmedjan Henry Monsen, Lidköping 1971, knappen ca 20x15mm, silver 830/1000 Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37665

Silver / Manschettknappar Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:02:00

Två punchkoppar, Ceson Göteborg 1965 & 1974, hamrad dekor, delvis förgyllda, höjd 40mm, bredd Ø65mm, påtagligt bruksslitage, förgyllning har släppt, silver 830/1000 Vikt: 63,4 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37666

Silver / Övrigt Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:02:30

Två punchkoppar, påtagligt bruksslitage, personlig gravyr, silver 830/1000 Vikt: 83,4 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37667

650 kr

Stänger: 2024-06-20 15:03:00

12 Moccaskedar, genombruten dekor i form av ros, GEWE Malmö 1952, längd 10,3cm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 142,6 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37668

Silver / Bestick Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:03:30

6 Gafflar, kortare modell troligen för dessert, CG Hallbergs Stockholm 1958, längd 14,5cm, lätt bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 162,3 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37669

Stänger: 2024-06-20 15:04:00

6 Knivar, CG Hallbergs Stockholm 1958, längd ca 18,3cm, blad i stål, lätt bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 273,5 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37670

Stänger: 2024-06-20 15:04:30

2 Smörknivar, CG Hallbergs Stockholm 1959, blad i stål, längd 16,2cm, lätt bruksslitage, silver 925/1000 Vikt: 87,6 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37671

Stänger: 2024-06-20 15:05:00

6 Dessertgafflar, förgyllda med detaljer i färgad emalj, Thune Norge, svenska importstämplar, slitage, en gaffel böjd, förgyllning bortnött, silver 925/1000 Vikt: 78,5 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37672

Stänger: 2024-06-20 15:05:30

Serveringssked, NC Christriansson, otydlig ort- och årsstämpel, ornemental och personlig gravyr, längd 22,3cm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 64,1 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37673

Stänger: 2024-06-20 15:06:00

Såsslev, CG Hallbergs Stockholm 1958, längd ca 18,3cm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 68,6 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37674

550 kr

Budledare: bustern Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-20 15:06:30

Såssnipa, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö 1975, dekor av rosor, höjd ca 7,6cm, bredd Ø5,2cm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 108,4 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37675

Stänger: 2024-06-20 15:07:00

Sockerskål, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö 1975, dekor av rosor, höjd 5,4cm, bredd Ø6cm, bruksslitage, silver 830/1000 Vikt: 87,4 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37676

Stänger: 2024-06-20 15:07:30

Halscollier, snurrad modell, längd ca 49,5cm, bredd ca 4,5mm, 21K Vikt: 20,6 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37677

14 500 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:08:00

Halscollier, snurrad modell, längd ca 57cm, bredd ca 4mm, 21K Vikt: 27,9 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37678

19 500 kr

Stänger: 2024-06-20 15:08:30

Ring, ledad, filigranarbete, stl 17¼, bredd 15mm, 21K Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37679

2 700 kr

Guld / Ringar Göteborg Angered

Stänger: 2024-06-20 15:09:00

Ring, filigranarbete, stl 16¼, bredd ca 6-22mm, 21K Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE12.20240620.A37680

4 000 kr

Budledare: nermen Antal bud: 1

Stänger: 2024-06-20 15:09:30

« Föregående 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Nästa »