Auktion pågår nu, 281 st utrop

Träffar: 177   [1] 2 3 ... 9 Nästa »

Niki Merimaa skulptur blåpatinerad brons, hund, signerad, höjd 6 cm, längd 5.5 cm.

Niki Merimaa skulptur blåp...

Figurin "Johanna", Gustavsberg Lisa Larsson, höjd 16 cm.

Ring med pärla, storlek 18 ¾ mm, bredd 2.5-7 mm, 18 k. Vikt: 2,5 g

Ring med pärla, storlek 18...

TAPIO WIRKKALA, glas 6 stycken,  Iittala Ultima Thule, höjd 9.5 cm. Skickas med paket.

TAPIO WIRKKALA, glas 8 stycken, Iittala Ultima Thule, höjd 7 cm, diameter 6.5 cm.

Kaffekopp med Fat i Porslin "EVA" Gustavsberg Stig Lindberg.

Kaffekopp med Fat i Porslin "ADAM" Gustavsberg Stig Lindberg. Skickas med paket.

Stop Egersund, höjd 10.5 cm, diameter 9.5 cm. Skickas med paket.

Stop Egersund, höjd 10.5 c...

Ring mönstrad, guldsmed Viktor Janson Lindesberg, storlek 17.5 mm, bredd 2.9-5.8 mm, 18 k. Vikt: 1,2 g

Ring mönstrad, guldsmed Vi...

TIDTAGARUR / STOPPUR, Omega, 1900-tal, diameter 5.5 cm, fungerar, originallhållare och rem medföljer.

Herrur Silvana Automatic, diameter 42 mm, bruksslitage/repor, defekt armband, fungerar vid katalogiseringstillfället,

Klockor 3 st bla Belinda.

Klockor 3 st bla Belinda.

Taserudsljusstakar 2 st trä, handgjorda signerade GA, enligt etikett inköpta i Arvika, höjd 24 cm.

Taserudsljusstakar 2 st tr...

Borstar 2 st Silver 1800 tal, Svenska stämplar, längd 17-21 cm, silvervikt 190 gram. Vikt: 190 g

Fat Borgila, gåvogravyr, diameter 25 cm, silver 925/1000. Vikt: 432 g

Fat Borgila, gåvogravyr, d...

Collier med Agatstenar, lås 18 k, längd ca 51 cm. Vikt: 0 g

Collier med Agatstenar, lå...

Collier bärnsten, längd 60 cm, bredd 6-26 mm.

Collier bärnsten, längd 6...

Herrur Tissot 1950/60 tal, diameter 34 mm, fungerar ej, slitage.

Herrur Roamer Searock, diameter 36 mm, fungerar ej, slitage.

Armband, Victor Janson Lindesberg 1950, längd 19 cm, bredd 20 mm, silver. Vikt: 19,1 g

[1] 2 3 ... 9 Nästa »